وبلاگستان

آرشیو

کارشناسان حوزه امنیت اطلاعات هشدار می‌دهند بسیاری از نرم‌افزارهای چراغ قوه در واقع ابزاری برای جاسوسی از تلفن همراه کاربر هستند.

بصیر، برخی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای رایگان چراغ قوه برای تلفن همراه از جمله Super-Bright LED Flashlight ،Brightest Flashlight Free و Tiny Flashlight+LED میلیون‌ها بار دانلود شده‌اند اما کارشناسان حوزه امنیت اطلاعات هشدار می‌دهند که این نرم‌افزارها از قابلیت دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر در تلفن همراه برخوردار هستند.


این نرم‌افزارهای رایگان بصورت کاملا محرمانه به اطلاعات خصوصی کاربر مانند موقعیت تلفن، شماره تماس‌ها، جزئیاتی درخصوص صاحب تلفن و حتی متن پیام‌های متنی دسترسی پیدا کرده و آنها را ضبط می‌کنند.

داده‌های جمع‌آوری شده سپس برای شرکت‌های تبلیغاتی و بازاریابی ارسال شده و از این اطلاعات برای رهگیری عادات خرید مردم استفاده می‌شود اما این خطر نیز وجود دارد که گروه‌های مجرمانه، سارقان و هکرها با طراحی این گونه نرم‌افزارهای رایگان، براحتی به اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات شخصی کاربر دسترسی پیدا کنند.

«گری میلفسکی» مدیر شرکت امنیتی – سایبری SnoopWall عنوان می‌کند، مردم قربانی دانلود نرم‌افزارهای رایگان مختلف بر روی تلفن همراه و تبلت می‌شوند چرا که بسیاری از آنها در حقیقت ابزارهای جاسوسی پیشرفته‌ای هستند.

 

 

بلاغ  

کد خبر: 48472

نویسنده:

تاریخ زمان انتشار:۰۷ آذر ۱۳۹۳

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید