امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۷ - ۱۸:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سعد الحریری خواستار مذاکره با حزب الله شد

بصیر، المنار نوشت: سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان در گفت‌وگوی تلویزیونی خواستار گفت‌وگوی بی‌قید و شرط با حزب الله شد و تاکید کرد که رئیس جمهور توافقی تنها راه حل است. الحریری با بیان اینکه به دنبال گفت‌وگوی جدی با حزب الله است تصریح کرد که یکی از مهمترین نتایج گفت‌وگو با حزب الله کاهش […]

بصیر، المنار نوشت: سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان در گفت‌وگوی تلویزیونی خواستار گفت‌وگوی بی‌قید و شرط با حزب الله شد و تاکید کرد که رئیس جمهور توافقی تنها راه حل است.


الحریری با بیان اینکه به دنبال گفت‌وگوی جدی با حزب الله است تصریح کرد که یکی از مهمترین نتایج گفت‌وگو با حزب الله کاهش اختلافات شیعه و سنی در لبنان است.

سعد الحریری در شرایطی این سخنان را مطرح می‌کند که با تشدید درگیری‌ها در شمال لبنان میان سلفی‌ها با ارتش این کشور و همچنین به گروگان گرفته شدن تعدادی از نیروهای لبنانی توسط سلفی‌ها جریان المستقبل هم در کنار حزب الله و دیگر گروه‌ها تحرکات سلفی‌ها در شمال لبنان به ویژه شهر طرابلس را محکومکردند.

این درحالی بود که خود المستقبل و دیگر گروه‌های لبنانی موسوم به ۱۴ مارس با آغاز بحران سوریه تلاش کردند به نیروهای سلفی برای حضور در سوریه و جنگ با دولت دمشق و همچنین ایجاد پایگاه لجستیک برای شبه نظامیان مخالف دمشق در شمال لبنان کمک کنند اما پس از انکه این افراد شبه نظامی وارد درگیری با دولت بیروت شدند و امنیت را در شمال لبنان مختل کردند، ۱۴ مارسی‌ها به صف مخالفان سلفی‌ها پیوسته‌اند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news