امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۷ - ۱۸:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش زنگنه به تثبیت تولید نفت اوپک

بصیر، بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان پس از پایان نشست اعضای اوپک پشت درهای بسته اظهار کرد: نتیجه نشست دیروز آنچه که ما می خواستیم نبود، اما از تصمیم اوپک ناراحت نیستم. زنگنه همچنین تصریح کرد: مطلب مهمی که بازار اوپک بر آن تاکید کرد این بود که به یقین برای نزدیک کردن دیدگاه‌هایمان به مشورت‌های […]

بصیر، بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان پس از پایان نشست اعضای اوپک پشت درهای بسته اظهار کرد: نتیجه نشست دیروز آنچه که ما می خواستیم نبود، اما از تصمیم اوپک ناراحت نیستم.


زنگنه همچنین تصریح کرد: مطلب مهمی که بازار اوپک بر آن تاکید کرد این بود که به یقین برای نزدیک کردن دیدگاه‌هایمان به مشورت‌های بیشتر نیاز داریم.

براساس این گزارش در پی تثبیت میزان تولید نفت اعضای اوپک قیمت نفت برنت روز گذشته دو دلار و ۵۰ سنت کاهش یافت و در این راستا سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی در واکنش به تصمیم اعضای اوپک همچنان ادامه دارد.

زنگنه پیش از برگزاری نشست اوپک اعلام کرده بود که تولید نفت بیشتر کشورهای عضو اوپک بیش از سهمیه آنها است.

بر این اساس زنگنه یک روز پیش از برگزاری نشست اوپک اعلام کرده بود صرف نظر از هر تصمیمی که در نشست وزرای اوپک گرفته شود، ایران تولید نفت خود را کاهش نخواهد داد. زیرا در حال حاضر به شکل قابل توجهی کمتر از ظرفیت خود تولید می کند.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news