وبلاگستان

آرشیو

یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه برقراری ارتباط میان شرکت‌های تجاری و مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی از حمله هکرهای سوریه به سایت خود و چند شرکت دیگر خبر داده است.

بصیر، یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه برقراری ارتباط میان شرکت‌های تجاری و مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی از حمله هکرهای سوریه به سایت خود و چند شرکت دیگر خبر داده است.


به گزارش سی بی اس، این شرکت موسوم به Gigya که با ۷۰۰ شرکت تجاری بزرگ و کوچک آمریکایی همکاری می‌کند، می‌گوید هکرهای یاد شده وب سایت آن را کنترل کرده و از امکاناتش برای آپلود پیامی در وب سایت‌های دیگر استفاده کردند.

پاتریک سیلر مدیر عامل شرکت Gigya می‌گوید حمله یاد شده روز گذشته ساعت ۶:۴۵ صبح به وقت شرق آمریکا رخ داده و در نتیجه آن بسیاری از مشتریان Gigya نتوانسته‌اند به خدمات آن دسترسی پیدا کنند. هکرها ترافیک اینترنت وب سایت Gigya را به سمت یک سرور دیگر منحرف کرده‌اند و پیامی دال بر هک شدن دهها سایت دیگر را به نمایش گذاشته‌اند.

پیام یاد شده بر روی وب سایت های چندین روزنامه انگلیسی، شبکه سی ان بی سی و سایت لیگ ملی هاکی آمریکا به نمایش درآمد. پیام مذکور برای مدتی بر روی چند سایت خرده فروشی هم نمایش داده شد. سایت های یاد شده همگی بعد از چند ساعت به حالت عادی خود بازگشتند.

هکرهای سوریه‌ای پیش از این هم چندین بار با هک کردن سایت های تجاری و دولتی وابسته به کشورهای غربی دست به قدرت نمایی زده بودند.

 

 

بلاغ

کد خبر: 48532

نویسنده:

تاریخ زمان انتشار:۰۸ آذر ۱۳۹۳

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید