امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۲۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به سادگی در خانه بستنی رنگین کمانی درست کنید

بشیر قلی‌زاده سرچشمه: بهار فصلی که چشم‌ها را با گل‌های رنگی و زیبا به خود خیره می‌کند. هر چقدر به پایان این فصل زیبا نزدیک می‌شویم نیاز به دسر‌ها و نوشیدنی‌های بسیار خنک بیشتر احساس می‌شود. در این یادداشت می‌خواهیم شما را با یک دسر که تمامی افراد خانواده با هر سنی به آن علاقه […]

بشیر قلی‌زاده سرچشمه: بهار فصلی که چشم‌ها را با گل‌های رنگی و زیبا به خود خیره می‌کند. هر چقدر به پایان این فصل زیبا نزدیک می‌شویم نیاز به دسر‌ها و نوشیدنی‌های بسیار خنک بیشتر احساس می‌شود. در این یادداشت می‌خواهیم شما را با یک دسر که تمامی افراد خانواده با هر سنی به آن علاقه دارند آشنا کنیم؛ بله بستی این دسری است که در یک ظهر گرم بهاری و داغ تابستانی بسیار می‌چسبد. در ادامه شما را با آماده کردن بستنی رنگین کمانی که بی ارتباط با این فصل هزار رنگ نیست و درست کردن آن نیز بسیار آسان است، آشنا می‌کنیم.

چگونه می‌توان به آسانی بستنی میوه‌ای رنگین‌کمانی ساخت
برای شروع کار شما به مواد اولیه که ترکیبات این بستنی را تشکیل می‌دهند، نیاز دارید و در ضمن داشتن یک هم‌زن چه برقی و یا دستی و قالب برای بستنی‌ها بسیار ضروری است.

مواد لازم برای درست کردن بستنی رنگین کمانی

۱/۲ فنجان ماست ساده برای هر میوه

۱ فنجان شیر

۱/۴ فنجان توت فرنگی منجمد

۱/۴ فنجان تمشک منجمد

۱/۴ فنجان پرتقال منجمد

۱/۲ انبه منجمد

۱/۲ فنجان آناناس منجمد

۱/۲ فنجان اسفناج منجمد

موز یخ زده به مقدار لازم

یخ پودر شده به مقدار لازم

چوب بستنی یا هر چیزی که بتواند نقش چوب بستنی را بازی کند

نکته: توجه داشته باشید برای درست کردن این بستنی لازم است یک روز قبل، میوه‌ها را تکه تکه کرده و درون فریزر قرار داده باشید تا یخ بزنند.

چگونه می‌توان به آسانی بستنی میوه‌ای رنگین‌کمانی ساخت
نکته: اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که برخی از این میوه‌ها در آنجا وجود ندارد، می‌توانید میوه‌های که دم دست دارید را جایگزین این میوه‌ها کنید. مهترین بخش برای ساختن این بستنی تفاوت رنگ میوه‌ها با هم است تا بستنی شما شکل زیبایی به خود بگیرد.
در مرحله اول میوه‌‌ها را با سبزی مخلوط می‌کنیم. بیاد داشته باشید هر نوع میوه با رنگ متفاوت را جداگانه مخلوط کنید.

مرحله دوم ساختن طبقات رنگی بستنی

برای لایه قرمز بستنی: ابتدا ۱/۲ فنجان ماست را ۲ الی ۳ قاشق غذا خوری شیر، مقداری توت فرنگی و تمشک یخ زده را به همراه ۱/۲ فنجان موز قاطی کرده و درون مخلوط کن یا هم‌زن دستی قرار می‌دهیم. اگر مخلوط کن دارید سی ثانیه کافیست تا مواد خوب بهم بخورند. مخلوط آماده شده را درون یک کاسه به صورت جدا گانه می‌ریزیم.

برای لایه نارنجی رنگ: ابتدا ۱/۲ فنجان ماست، ۲ الی ۳ قاشق غذا خوری شیر و مقداری پرتقال، انبه و آناناس را به‌ همراه ۱/۲ فنجان موز مخلوط و سپس درون مخطوط کن می‌ریزیم تا خوب هم بخورد. سپس مخلوط نارنجی رنگ را درون کاسه‌ای جدا می‌ریزیم.

برای لایه سبز: ابتدا ۱/۲ فنجان ماست، ۲ الی ۳ قاشق غذا خوری شیر و مقداری اسفناج  را به‌همراه ۱/۲ فنجان موز مخلوط کرده و سپس مواد را درون هم زن قرار می‌دهیم تا به صورت یکدست به رنگ سبز تبدیل شود. این مخلوط را نیز درون ظرفی دیگر به صورت مجزا قرار می‌دهیم.

برای لایه بنفش: ابتدا ۱/۲ فنجان ماست، ۲ الی ۳ قاشق غذا‌خوری شیر و مقداری زغال اخته و تمشک را به همراه ۱/۲ فنجان موز قاطی کرده و درون مخلوط کن می‌ریزیم تا طبقه بنفش بستنی ما نیز آماده شود.

چگونه می‌توان به آسانی بستنی میوه‌ای رنگین‌کمانی ساخت
مرحله سوم: مواد اولیه که به رنگ‌های مختلف است را کنار هم قرار می‌دهیم و ظرفی را که قرار است بستنی‌ها را درونش بریزیم را آماده می‌کنیم. در این بخش هر لایه از رنگ را به‌همراه یخ پودر شده درون جای بستنی می‌ریزم. بسته به سلیقه شخصی هر طور که مایل هستید ترکیب رنگی بستنی خود را انتخاب کنید. وقتی لایه‌های رنگی را روی هم قرار دادید چوب بستنی‌ها را درونشان فرو کنید و درون فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد.
چگونه می‌توان به آسانی بستنی میوه‌ای رنگین‌کمانی ساخت
وقتی که بستنی‌ها خودشان را گرفتند و آماده خوردن شدند، برای اینکه به راحتی از قالب خود  خارج شوند قالب را به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه درون آب قرار دهید تا بستنی‌ها به راحتی از قالب جدا شوند. شما می‌توانید به همراه خانواده از این دسر خانگی که خودتان درست کرده‌اید نهایت لذت را ببرید.
چگونه می‌توان به آسانی بستنی میوه‌ای رنگین‌کمانی ساخت

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news