وبلاگستان

آرشیو

بصیر/

جنگل جزین بین روستاهای جزین، اوکسر و زاهدکلا از توابع بخش مرکزی فریدونکنار با مساحت بیش از 40 هکتار قرار دارد که در میان زمین‌های شالیزاری در جنوب این شهرستان واقع است .

بصیر، این جنگل مجهز به آب آشامیدنی سیار و سرویس بهداشتی است که هر ساله میزبانی بیش از ۲ هزار نفر از مسافران نوروزی را برعهده دارد.

این جنگل بین روستاهای جزین، اوکسر و زاهدکلا از توابع بخش مرکزی فریدونکنار با مساحت بیش از ۴۰ هکتار قرار دارد که در میان زمین‌های شالیزاری در جنوب این شهرستان واقع است.

229966_IUWz4wvA

از مرکز این جنگل بکر و دست‌نخورده رودخانه‌ای پرآب عبور میکند که باعث زیبایی خاص و طراوت درختان آنجا شده است و هم‌جواری جنگل و ۷۰ هکتار آب‌بندان منظره‌ای بسیار خوشایند داده است.

هر ساله این زیبایی مسافرین نوروزی استان و مردم شهرهای منطقه را به خود جلب می‌کند و میزبانی قابل توجهی از طبیعت دوستان در ایام نوروز و فصل تابستان را به عهده دارد.

229966_NxnWlUdb

شایان ذکر است در صورت توجه مسئولان به منطقه و سرمایه‌گذاری اصولی دولت می‌توان آن‌را به یک مرکز تفریحی توریستی برای گردشگران، هم استانی‌ها و مسافران خارج از استان که معمولا از خراسان‌رضوی، تهران، بندرعباس و البرز به این مکان می‌آیند تبدیل کرد.

کد خبر: 62463

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۱۲ فروردین ۱۳۹۴

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید