امروز : دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ - ۲۳:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزادی مثال زدنی در توهین به ارزشها/با ادمین هتاک ترین شاعر داخلی آشنا شوید

بصیر، اوایل ماه جاری بود که خبری عجیب توسط رسانه حامی دولت یازدهم، مبنی بر آواز خوانی با مجوز شجریان برای آیت الله رفسنجانی آن هم به سفارش دانشگاه آزاد، تعجب همگان را برانگیخت. اگر چه با بازنشر این خبر در اکثر رسانه ها، خبر تکذیب شد اما این خبر کذب و بستری شدن خواننده معلوم […]

بصیر، اوایل ماه جاری بود که خبری عجیب توسط رسانه حامی دولت یازدهم، مبنی بر آواز خوانی با مجوز شجریان برای آیت الله رفسنجانی آن هم به سفارش دانشگاه آزاد، تعجب همگان را برانگیخت.

اگر چه با بازنشر این خبر در اکثر رسانه ها، خبر تکذیب شد اما این خبر کذب و بستری شدن خواننده معلوم الحال خارج نشین در تهران مجددا محمدرضا شجریان را بر سر زبان ها انداخت و علت اصلی اینکه چرا این خواننده ضد انقلاب که در فتنه سال ۸۸ تمام قد در اختیار جریان ضد انقلاب بود و حتی در چندین ماه از سال در خارج از کشور زندگی می کرد، این روزها به بیمارستان های داخل کشور پناه آورده و در داخل تحت مداوا قرار گرفته است، مشخص نیست اما قطعا این موضوع بی ربط به ممنوع الفعالیت این خواننده گستاخ در ایران نیست.

شجریان همواره رسانه ملی را ملامت می کرد و مدعی بود که نباید از صدایش در این رسانه ملی استفاده شود که بعد از مواضع تاسف بار شجریان در سال ۸۸ بر علیه نظام آن هم در آغوش زنان رقاصه، رسانه ملی از گذشت و بخشش دست کشید و بی توجهی خود را در کنار مردم از این خواننده ضد انقلاب اعلام کرد اما با گذشت چند سال از بیکاری رسمی شجریان در داخل کشور به نظر می رسد مجددا وی در چرخشی عجیب به دنبال جایگاه از دست رفته خود با کمک دوستان سینه چاک خودش، در داخل کشور است.

از این رو ابتدا خبری فراگیر از وی تکذیب می شود و بعد هم بستری شدنش در یکی از بیمارستان های کشور و در ادامه هم عیادت برخی چهرها و حتی مسئولین دولتی و در نهایت هم در اقدامی مظلومانه تشکیل کمپین برای حمایت از این خواننده هتاک ضد انقلاب.


عیادت دستیار ویژه رئیس جمهور از شجریان

همه این پازل ها که کنار هم چیده شود، به نظر می رسد شجریان با کمک دوستان خود به دنبال بازگشت رسمی به دنیای خوانندگی در ایران و مهم تر از آن بازگرداندن اعتماد از دست رفته مردمی که از وی به علت مواضع ضد ایرانی اش اعلام برائت کرده بودند.

حال مسئله قابل تامل این است که چگونه افراد می توانند آزادانه از یک خواننده هتاک به نظام اینگونه حمایت کنند؟ ماجرا وقتی جالب تر می شود که در میان تشکیل دهنده این کمپ ها افرادی حضور دارند که فعالیت های خودشان هم غیر قانونی و عدم برخورد مسئولین با آنها سوال برانگیز است.


تشکیل کمپین حمایت از شجریان توسط یغما گلرویی

یکی از حامیان سینه چاک شجریان یغما گلرویی هنرمند معلوم الحال داخل کشور است که سابقه فعالیت های وی در چند سال اخیر آن هم در داخل کشور بر زاویه داشتن این شخص با دین و اعتقادات مردم و همچنین با نظام جمهوری اسلامی ایران را به اثبات می رساند.شخصی که علاوه بر فعالیت های هنری دستی بر آتش سیاست هم دارد.


حمایت یغما گلرویی از فتنه گران سال ۷۸

سرودن اشعاراغلب مستهجن برای خواننده های فراری، حمایت از خواننده مرتد و هتاک به ائمه،سرودن اشعارعلیه نظام و انقلاب، خوانندگی علیه قوانین اسلامی و تحریک بانوان ایرانی به منظور کشف حجاب، نوشتن کتب مسئله دار و حمایت از خواننده ضد انقلاب در داخل کشور و انتشار عکس های خارج از عرف خود با افراد معلوم الحال، تنها بخشی از فعالیت های این شخص به اصطلاح هنرمند است که عدم برخورد مسئولین مربوطه با وی تعجب برانگیزتر از اقداماتش است.


آواز خوانی یغما گلرویی به منظور تشویق بانوان برای کشف حجاب

اما این پایان کار نیست و بعد از عدم برخورد مسئولین با این هنرمند ضد دینی، گلرویی دست به قلم شده و در اقدامی عجیب اعتراض رسمی خود را به رئیس جمهور به منظور عدم چاپ برخی کتاب های مسئله دار، اعلام می کند و مدعی می شود که هر کتاب ممنوعی روزی منتشر می شود!


اعتراض یغما گلرویی به رئیس جمهور

اما اقدامات گلرویی تنها به مخالفت با اعتقادات مردم و نظام و البته مجوزهای دولت برای کتب مختلف نمی شود، چرا که وی در برخی از فعالیت های خود ایران و وطن دوستان را هم مورد حمله خود قرار می دهد.وی با انتشار پستی توهین آمیز به ملت ایران در توجیه چرایی به کار بردن کلمه پارس در اشعارش چنین می گوید:  حالا اگر از بد، یا خوشٍ روزگار در قرونِ گذشته نام قومی در این نواحی هم “پارس” بوده دیگر دخلی به خود این عبارت و به کار برندگانش -از جمله من- ندارد. در ضمن قومِ غیورِ یاد شده در گذر زمان آنقدر مورد تجاوزِ مغول و عرب و یونانی قرار گرفته و آبستن شده و کودکِ ناخواسته به خشت انداخته که گمان نکنم فرمول مقدسِ خونش دیگر در رگ های ما جریان داشته باشد. پس لطفن به جای گرفتن یقه – یا قلاده ی- سگانِ محترم و پُزِ کورش و داریوش دادن و قمپزِ قله ی دماوند و ویرانه های تخت جمشید در کردن، بکوشید امروز را درست ببینید و فردا را بسازید. آن هم بدونِ خودبرترپنداری و فیسِ نژاد آریایی آمدن که در امروزِ جهان بیشتر اسباب خنده است و مفرح ذات، تا یک حرکت اجتماعی


صفحه فیسبوک گلرویی و توهین وی به مردم ایران

اکنون سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که این شخص چگونه و با چه احساس امنیتی، چنین اقداماتی را صورت می دهد؟شکی نیست که بسیاری از هنرمندان و نویسندگان حتی اگر یک سوم اقدامات گلرویی را صورت می دادند کافی بود تا حداقل تذکری سنگین دریافت کرده و در نهایت ممنوع الکار شوند.طبیعی هم است با توجه به اینکه هر عمل غیر قانونی در هر کشوری تاوانی دارد که باید پرداخته شود.


حمایت یغما گلرویی از خواننده مرتد و هتاک به ائمه

اما حمل کننده عناوین مختلف شاعر،نویسنده،خواننده،شاعر خواننده های فراری و دوست و همراه ضدانقلاب و … نه تنها در کمال آرامش به اعتقاد مردم و وطن توهین می کند بلکه اعلام می کند که قصد کوچ از کشور را ندارد.حال در چنین شرایطی اینکه این شخص دیگر باید چه کاری انجام دهد تا تظر مسئولین را به خود جلب کند و یا اینکه چرا مسئولین بین او و بقیه بازیگران ضد انقلاب در نحوه برخورد تبعیض قائل می شوند؟سوالاتی است که مسئولین مربوطه از جمله وزارت ارشاد باید به منظور روشن شدن افکار عمومی پاسخ دهند.

در ادامه برخی از عکس های بحث برانگیز گلرویی با افراد ضد انقلاب و همچنین حمایت هایی که از افراد مسئله دار و فراری داشته است را مشاهده می کنید:

فرهنگ نیوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news