امروز : سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ - ۲:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه قرائتی به دختران هنگام خواستگاری

بصیر ،حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه دختران جوان به «خواستگار دارای اخلاق و فکر سلامت» جواب رد ندهند، بر قرائت صحیح نماز، ورزش کردن، فراگیری هنر و مهارت در دوران مدرسه و دانشگاه تأکید کرد. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن قرائتی در جمع دانش‌آموزان دختر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اجلاس سوم کنگره یازدهم این اتحادیه […]

بصیر ،حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه دختران جوان به «خواستگار دارای اخلاق و فکر سلامت» جواب رد ندهند، بر قرائت صحیح نماز، ورزش کردن، فراگیری هنر و مهارت در دوران مدرسه و دانشگاه تأکید کرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن قرائتی در جمع دانش‌آموزان دختر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اجلاس سوم کنگره یازدهم این اتحادیه که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، برپایی جلسات و همایش‌های مانند این جلسه را برای رشد انسان‌ها مطلوب اما ناکافی دانست و با ذکر مثالی اظهار داشت: با یک چوب کبریت نمی‌شود غذا پخت اما همین کبریت می‌تواند شعله گازی را روشن، غذایی را آماده و انسانی را سیر کند.

وی تصریح کرد: باید اراده و تصمیم بگیرید و با یک سخنرانی و چند سخنرانی تغییری در انسان ها رخ نمی‌دهد.

* نماز محور تمام کارها

این استاد اخلاق، محور تمام کارها را نماز دانست و گفت: تا نمازتان درست نشود هیچ کارتان درست نمی‌شود.

وی با اشاره به تألیف کتابی در خصوص شیوه‌های دعوت دیگران به نماز و تأکید دانش‌آموزان بر مطالعه آن، خاطر نشان کرد: اگر فردی از اقوام یا همکلاسی‌هایتان را نمازخوان کردید، آن موقع عضو انجمن اسلامی خواهید بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه «اقامه نماز» طرح، کمیسیون، بخشنامه و جمع‌بندی نمی‌خواهد، گفت: باید اولین کار عملی شما اقامه نماز باشد.

* چرا به دین نیازمندیم

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه سخنان خود چند پرسش و شبهات اعتقادی را مطرح و به آنها پاسخ داد.

وی با بیان اینکه چرا انسان به دین نیازمند است، گفت: هر انسانی ۳ نیاز اساسی دارد؛ نیاز شخصی مانند نیاز به غذا، هوا، مسکن، لباس؛ نیاز اجتماعی که نیاز به رهبر و قوانین و مقررات است و نیاز عالی که انسان می‌خواهد بداند سرچشمه هستی کجاست و راه حق کدام است.

وی تصریح کرد: تمام موجودات عالم اعم از انسان و حیوان نیاز شخصی دارند؛ در نیاز اجتماعی نیز در برخی انسان‌ها و حیوانات مشترک است مثلاً مورچه‌ها و زنبورها نیز رهبر دارند اما افتخار انسانیت به نیاز عالی است.

این استاد اخلاق افزود: در پاسخ به این شبهه که چرا انسان به دین نیاز دارد، می گوییم زیرا دین پاسخگوی نیاز عالی است.

وی، دینی را کامل دانست که با عقل، فطرت، استدلال و عمل هماهنگ باشد و در این خصوص اظهار داشت: دین اسلام تمام این ویژگی ها را داراست.

* ضرورت فرا گرفتن هنر و مهارت در دانش آموزان

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، دختران عضو انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان را به فرا گرفتن یک هنر و مهارت کاربردی سفارش کرد و گفت: این اتحادیه به هر دانش‌آموز یک هنر یاد دهد و آنگاه با افتخار گزارش دهد که تمام اعضای اتحادیه هنری فرا گرفته‌اند.

و دعوت افراد به اقامه نماز و نمازخوان کردن افراد بی نماز را بالاترین و بهترین هنر دانست و تأکید کرد: با اخلاق خوبتان دیگران را به دین دعوت کنید.

*اخلاق و فکر سلامت مهم ترین ویژگی خواستگار

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در ادامه سخنان خوب موضوع ازدواج دختران را مورد اشاره قرار داد و خطاب به دختران گفت: خداوند در قرآن همسر را به لباس تشبیه کرده است و اگر خواستگاری داشتید که اخلاق و فکر سلامت داشت، جواب رد به او ندهید.

*چرا دیه زن نصف است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه برخی می گویند چرا ارث زن نصف مرد است، اظهار داشت: جواب ساده است چرا که خرجی به دوش مردهاست و مردها این ارث را خرج زندگی با همسرانشان می‌کنند و خانه و ماشین می‌خرند اما زنان می‌توانند پس‌انداز کنند.

*چرا زنان باید حجاب داشته باشند

وی موضوع حجاب در زنان را مطرح کرد و گفت: اگر زن‌ها بی بند و بار شوند، چشم‌ها به آنها خیره می شود، تولید هوس می شود و بعد از آن فکر مشوش شده و انگیزه سوء قصد پیدا می شود که شاید به رابطه ناسالم کشیده شده و به سقط جنین و اولاد حرام زاده و گاهاً به خودکشی ختم می شود.

این استاد اخلاق افزود: به اکثر کشورهای جهان رفته‌ام و حتی به زنان مسیحی و یهودی گفته‌ام که آیا شما دوست دارید شوهرانتان ۹۸ درصد شما را دوست داشته باشند و ۲ درصد زنی دیگر را؟ و تمام آنها پاسخ داده‌اند خیر؛ و در جواب آنها گفته ام اگر شما بی حجاب به جامعه بروید دل همسر زنی را برده‌اید در حالی که خودتان دوست ندارید زنی دل همسر شما را ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در پایان سخنان خود بر قرائت صحیح نماز، ورزش کردن نه تماشای ورزش، فراگیری هنر و مهارت در دوران مدرسه و دانشگاه تاکید کرد.

یازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از روز دوشنبه تا چهارشنبه ۱۶ تا ۱۸ شهریور با شعار بر قله‌های باور در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است.

صراط

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news