امروز : شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱ - ۴:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واردات قهوه از ۱۰۰۰ تن گذشت

بصیر ،ایران در پنج‌ ماهه نخست سال جاری قهوه خام را به دو صورت حجم عمده و در بسته بندیهای مخصوص خرده فروشی وارد کرده است که حجم مجموع این واردات به ۱۳۶۰ تن می‌رسد. همچنین فهرست آماری تعرفه واردات و کشورهایی طرف معامله ایران نشان می دهد که امارات، ویتنام، اندونزی و هند به […]

بصیر ،ایران در پنج‌ ماهه نخست سال جاری قهوه خام را به دو صورت حجم عمده و در بسته بندیهای مخصوص خرده فروشی وارد کرده است که حجم مجموع این واردات به ۱۳۶۰ تن می‌رسد.

همچنین فهرست آماری تعرفه واردات و کشورهایی طرف معامله ایران نشان می دهد که امارات، ویتنام، اندونزی و هند به ترتیب بیشترین صادرات قهوه را در حجم عمده به ایران داشته اند.

ارزش ۱۳۶۰ تن قهوه وارد شده به کشور از فروردین تا مرداد ماه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار یعنی کمتر از ۱۰ میلیارد تومان می‌رسد، به این ترتیب ارزش هر کیلوگرم قهوه خام وارداتی از این کشورها نزدیک به ۲٫۳ دلار یعنی حدود ۶۸۰۰ تومان است.

در بین کشورهای صادرکننده قهوه خام به ایران، امارات نیمی از بازار قهوه وارداتی به ایران را در دست دارد، این کشور طی مدت مذکور بیش از ۸۰۰ تن قهوه با ارزشی حدود ۵ میلیارد تومان به ایران فروخته است.

ایران علاوه بر واردات قهوه خام به صورت عمده به واردات این محصول در بسته‌بندی‌های آماده خرده‌فروشی نیز اقدام می کند، کشورهای ایتالیا و ترکیه در کنار امارات از جمله صادر کنندگان قهوه در بسته‌بندی‌های آماده خرده‌فروشی به ایران هستند.

فرارو

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news