امروز : سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کالباس و سوسیس ارزان قیمت نخورید

بصیر ،نایب رییس انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی گفت: سوسیس و کالباس ارزان قیمت و با کیفیت پایین مصرف نکنید زیرا خطر تهدید سلامت را در پی دارد. سعید کافی افزود: کاهش قدرت خرید مردم، استقبال از کالاهای ارزان قیمت و عدم نظارتهای مستمر باعث شده برخی افراد سودجو محصولات گوشتی بدون کیفیت را عرضه […]

بصیر ،نایب رییس انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی گفت: سوسیس و کالباس ارزان قیمت و با کیفیت پایین مصرف نکنید زیرا خطر تهدید سلامت را در پی دارد.

سعید کافی افزود: کاهش قدرت خرید مردم، استقبال از کالاهای ارزان قیمت و عدم نظارتهای مستمر باعث شده برخی افراد سودجو محصولات گوشتی بدون کیفیت را عرضه کنند.

وی گفت: سوسیس و کالباس غذایی است که استفاده از آن با شرایط امروز زندگی مردم هماهنگی بیشتری دارد و اگر در شرایط مطلوب تولید شده باشد ارزش غذایی آن از گوشت بالاتر است.

کافی افزود: استفاده از سویا که دو برابر گوشت پروتئین دارد و پایین بودن میزان چربیهای غیراشباع از مزایای نسبی کالباس و سوسیس باکیفیت نسبت به گوشت است.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد کارخانه های فراورده های گوشتی در خراسان رضوی استانداردهای تولید را رعایت می کنند لذا کالباس ارزان قیمت و نامرغوب از استانهای دیگر مانند قم و اصفهان به مشهد وارد می شود.

کافی مواد تشکیل دهنده کالباس و سوسیس را شامل تمام اجزا بدن حیوان، سویا، شیرخشک، تخم مرغ یا پودر تخم مرغ، پروتئین گندم و نیز مواد نگهدارنده در صنعت سوسیس و کالباس شامل نمکهای نتیرات و نیترات سدیم برشمرد.

وی گفت: گوشت مصرفی در سوسیس و کالباس باید مرغوبیت داشته و از تمام قسمتهای بدن حیوان استفاده شود.

نایب رییس انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی استاندارد مجاز جهانی برای مواد نگهدارنده در تولید کالباس و سوسیس را ۲۵۰ پی.پی.ام اعلام و بیان کرد: حد مجاز مواد نگهدارنده در فراورده های گوشتی در ایران نصف میزان استانداردهای جهانی یعنی حدود ۱۲۰ پی.پی. ام است.

عصر ایران

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news