امروز : یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیشترین نرخ بیکاری جوانان به کشورهای اروپایی تعلق گرفت+جدول

بصیر ،سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: نرخ بیکاری جوانان در جهان نسبت به سال ۲۰۰۷ نزدیک به یک سوم افزایش یافته است و این افزایش شامل بیشتر شدن سطح بیکاری بلندمدت نیز است. بر اساس گزارش این سازمان که به استناد آمار ۲۰۱۴ تهیه شده است، جدول زیر […]

بصیر ،سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: نرخ بیکاری جوانان در جهان نسبت به سال ۲۰۰۷ نزدیک به یک سوم افزایش یافته است و این افزایش شامل بیشتر شدن سطح بیکاری بلندمدت نیز است.

بر اساس گزارش این سازمان که به استناد آمار ۲۰۱۴ تهیه شده است، جدول زیر نشان‌دهنده درصد نیروی کار در محدوده سنی ۱۵ تا ۲۴ سال است که بیکار هستند.

بر اساس این گزارش، بیشترین نرخ بیکاری در میان اعضای این سازمان به اسپانیا با ۵۳٫۲ درصد بیکاری و پس از آن یونان با ۵۲٫۴ درصد اختصاص یافته است. آفریقای جنوبی با ۵۱٫۳ درصدی بیکاری در جایگاه سوم قرار گرفته است.

کشورهای ایتالیا با ۴۲٫۷ درصد، پرتغال با ۳۴٫۸ درصد، جمهوری اسلواکی ۲۹٫۷ درصد، ایرلند با ۲۶٫۹ درصد، کاستاریکا با ۲۵٫۱ درصد، لهستان با ۲۳٫۹ درصد و بلژیک با ۲۳٫۲ درصد در جایگاه‌های چهارم تا دهم قرار دارند.

اعضای اتحادیه اروپایی این سازمان، جایگاه‌های نخست این فهرست را از آن خود کرده‌اند به طوریکه ۸ کشور از ۱۰ کشور نخست عضو اتحادیه اروپا هستند.

بر اساس آمار کمیسیون اروپا، ۷٫۵ میلیون جوان اروپایی تحصیلکرده بیکارند.

این گزارش بر اساس آمار منتشره از جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله که بدون کار یا آماده به کار و آنهایی که به شدت جویای کار هستند، تهیه شده است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه Organisation for Economic Co-operation and Development سازمانی بین‌المللی با ۳۴ عضو است که اعضای آن به اصول اقتصاد آزاد و دموکراتیک متعهد هستند. این سازمان در سال ۱۹۴۸ تحت عنوان سازمان همکاری اقتصادی اروپا تاسیس شد. این سازمان به منظور اجرای طرح بازسازی کشورهای اروپایی بعد از جنگ جهانی دوم تاسیس شد.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news