امروز : سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بامداد امروز ظریف راهی نیویورک شد

بصیر، مذاکرات ایران و ۱+۵ قرار است در حاشیه هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سران کشورهای عضو سازمان ملل در سطح سیاسی و کارشناسی و معاونان و وزیران خارجه دو طرف برگزار شود. مذاکره کنندگان در سطح سیاسی به “ارزیابی آخرین وضعیت” و “هماهنگی های لازم برای شروع اجرای برجام” می پردازند و در سطح کارشناسی “توافق […]

بصیر، مذاکرات ایران و ۱+۵ قرار است در حاشیه هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سران کشورهای عضو سازمان ملل در سطح سیاسی و کارشناسی و معاونان و وزیران خارجه دو طرف برگزار شود.

مذاکره کنندگان در سطح سیاسی به “ارزیابی آخرین وضعیت” و “هماهنگی های لازم برای شروع اجرای برجام” می پردازند و در سطح کارشناسی “توافق در مورد نحوه شروع و اجرای عملیات بازسازی اراک”، “توافق در مورد جزئیات عملیاتی تبادل اورانیوم غنی شده با اورانیوم طبیعی” و “شروع مشورت ها در مورد آیین نامه های رفع تحریم های آمریکا و اروپا” مورد بحث قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رسانه های روسی قرار است دوشنبه هفته آینده( ۶ مهر)، وزیران خارجه ایران و ۱+۵ با یکدیگر دیدار کنند و تا قبل از آن، معاونان وزیران خارجه مذاکرات درباره فراهم کردن لوازم اجرای برجام را در دو سطح سیاسی و کارشناسی دنبال می کنند.

محمد جواد ظریف همچنین در چارچوب برجام قرار است با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار کند. دیدار با فدریکا موگرینی و سایر وزیران خارجه ۱+۵ از جمله برنامه های ظریف در چارچوب مذاکرات هسته ای است.

این مذاکرات در حالی انجام می شود که برجام از سد کنگره عبور کرده است و دولت آمریکا با اطمینان اعلام کرده است که در ۲۳ مهرماه توقف اجرای تحریم ها را ابلاغ خواهد کرد.

در ایران نیز مجلس شورای اسلامی در مراحل پایانی بررسی و جمع بندی برجام است.

همچنین بخش قابل توجهی از نقشه راه میان ایران و آژانس انجام شده و یوکیا امانو بعد از چهار سال بالاخره توانست از سایت پارچین بازدید کرده و نیز نمونه برداری از این سایت در چارچوبی قابل کنترل را انجام دهد.

دانا

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news