امروز : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گام بزرگ پزشکان در بارور سازی افراد عقیم

بصیر ،دانشمندان فرانسوی برای نخستین بار در تاریخ علم پزشکی موفق به ساخت اسپرم مصنوعی با کمک بافت های یک مرد عقیم شدند . این اسپرم در محیط آزمایشگاهی تولید شد . شایان ذکر است که این اسپرم با بهره گیری از بافت های بدن این فرد داوطلب و در لوله آزمایشگاهی تولید شد . […]

بصیر ،دانشمندان فرانسوی برای نخستین بار در تاریخ علم پزشکی موفق به ساخت اسپرم مصنوعی با کمک بافت های یک مرد عقیم شدند . این اسپرم در محیط آزمایشگاهی تولید شد . شایان ذکر است که این اسپرم با بهره گیری از بافت های بدن این فرد داوطلب و در لوله آزمایشگاهی تولید شد .

دانشمندان در این آزمایش ، از نمونه های سلولی برداشت شده از غدد جنسی فرد داوطلب استفاده کردند . بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد جزئیات این طرح ، این روش به ابتکار دانشمندان موسسه کالیستم Kallistem که یکی از زیر مجموعه های مرکز تحقیقات ملی فرانسه به شمار می رود ، انجام شده است .
به اعتقاد پزشکان ، این روش می تواند برای حفظ قدرت باروری افراد مختلف و به ویژه کودکان مبتلا به سرطان که قدرت جنسی آن ها توسط روش های درمانی مبتنی بر شیمی درمانی در معرض خطر قرار دارد ، استفاده شود . از سوی دیگر ، مطالعات اولیه نشان می دهد که روش درمانی فوق الذکر و ساخت اسپرم از بافت های غدد جنسی فرد ، می تواند در برخی از موارد ناباروری نیز استفاده شده و مثمر ثمر باشد .
در همین رابطه ایزابل کیوک Isabelle Cuoc سرپرست این تیم تحقیقاتی و مدیر موسسه علمی – پژوهشی کالیستم اعلام کرد : ” ما امیدواریم که نخستین مرکز درمانی با قابلیت تولید اسپرم مصنوعی که استفاده از این تکنیک را برای همه فراهم کند ؛ طی ۵ سال آینده راه اندازی شود . “
دانا

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news