امروز : دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابررایانه‌ای که زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند

بصیر، این دستگاه در مرکز پزشکی Deaconess در بوستون نصب شده وبر روی داده‌هایی بیش از ۲۵۰ هزار نفر که در یک دوره تقریبا ۳۰ ساله برای دستیابی به تشخیص سریع جمع آوری شده، کار می‌کند. توانایی این ابررایانه در تشخیص فوری بیماری به طور بالقوه می‌تواند زندگی افراد را نجات داده و همچنین مرگ قریب‌الوقوع […]

بصیر، این دستگاه در مرکز پزشکی Deaconess در بوستون نصب شده وبر روی داده‌هایی بیش از ۲۵۰ هزار نفر که در یک دوره تقریبا ۳۰ ساله برای دستیابی به تشخیص سریع جمع آوری شده، کار می‌کند.

توانایی این ابررایانه در تشخیص فوری بیماری به طور بالقوه می‌تواند زندگی افراد را نجات داده و همچنین مرگ قریب‌الوقوع بیماران را پیش‌بینی کند.
به گفته محققان، هدف از انجام این کار، جایگزین کردن ابررایانه بجای پزشکان نیست و در واقع این هوش مصنوعی، توانایی پزشکان را در مراقبت از بیماران افزایش می‌دهد.
بیماران این مرکز هر سه دقیقه یکبار به این ابر‌رایانه که اطلاعات مربوط به وضعیت آنان را گردآوری و تحلیل می‌کند، متصل می‌شوند و همه چیز از قبیل سطح اکسیژن و فشار خون را اندازه گیری می‌کند تا اطلاعات دقیق و کاملی به پزشک ارائه شود.
وقتی که رایانه پاسخ منفی می‌دهد، پزشک به احتمال ۹۶ درصد می‌تواند مطمئن شود که بیمار در حال مرگ است.
به گفته محققان، اگر ابررایانه اعلام کند که شما در حال مرگ هستید، احتمالا طی ۳۰ روز آینده خواهید مرد!
فرهنگ نیوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news