امروز : دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۵:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خلاقترین کشورهای جهان کدامند؟

بصیر ،دانشگاه «کرنل» با بررسی ۷۹ شاخص در ۱۴۰ کشور، اقدام به انتشار رده‌بندی خلاق‌ترین کشورهای جهان کرده است. بر طبق این رده‌بندی، سوئیس، انگلیس، سوئد، هلند و آمریکا در صدر لیست کشورهای خلاق جهان قرار دارند. کشورهای آفریقایی زیمبابوه، بوروندی و اتیوپی نیز در انتهای این رده‌بندی جای گرفته‌اند. محققان این دانشگاه در بررسی‌های […]

بصیر ،دانشگاه «کرنل» با بررسی ۷۹ شاخص در ۱۴۰ کشور، اقدام به انتشار رده‌بندی خلاق‌ترین کشورهای جهان کرده است. بر طبق این رده‌بندی، سوئیس، انگلیس، سوئد، هلند و آمریکا در صدر لیست کشورهای خلاق جهان قرار دارند. کشورهای آفریقایی زیمبابوه، بوروندی و اتیوپی نیز در انتهای این رده‌بندی جای گرفته‌اند.

محققان این دانشگاه در بررسی‌های خود به زوایای مختلفی از جمله رابطه بین پیشرفت‌های اقتصادی و کیفیت نوآوری‌ها توجه کرده‌اند. کشورهای پیشرفته و ثروتمند جهان توانسته‌اند ارتباط خوبی میان خلاقیت و اختراعات افراد دانشگاهی و صنعت برقرار کنند.
تحقیقات این دانشگاه نشان داد خلاقیت کشورهای آفریقایی، بسیار پایین‌تر از اقتصادشان است. کشور چین نیز علارغم آنکه از جنبه‌های اقتصادی و ثبت اختراعات در حال نزدیک شدن به آمریکا است، آمارهای خلاقیت این کشور بسیار پایین‌تر از آمریکا است.
براساس تحقیقات دانشگاه کرنل، ژاپن و کره جنوبی بیشترین ثبت اختراع را در میان کشورهای جهان در اختیار دارند.
گلوگاه ما

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news