امروز : سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷ - ۱۰:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بخشش یک اعدامی پای چوبه دار

بصیر ،فردی به نام ‘جعفر.ح’ (مقتول) در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۸۴ به اتهام اعتیاد به مواد مخدر، خرید و فروش مواد مخدر و شرکت در چهار فقره سرقت به سه سال تبعید در شهرستان ابهر محکوم می شود. وی در ۱۶ خرداد ۱۳۸۷ به طور غیرقانونی محل تبعید خود را ترک و به شهر […]

بصیر ،فردی به نام ‘جعفر.ح’ (مقتول) در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۸۴ به اتهام اعتیاد به مواد مخدر، خرید و فروش مواد مخدر و شرکت در چهار فقره سرقت به سه سال تبعید در شهرستان ابهر محکوم می شود.

وی در ۱۶ خرداد ۱۳۸۷ به طور غیرقانونی محل تبعید خود را ترک و به شهر خاکعلی بازگشته و در روز ۱۷ خرداد ۱۳۸۷ در حالی که سوار بر موتورسیکلت بوده با پدر شاکی پرونده اش به نام ‘محمد.الف’ روبرو می شود.

این مواجهه به درگیری کشیده شده به طوری که مقتول به وسیله چاقوی قصابی دو ضربه چاقو به شکم و دست متهم می زند و متهم نیز با چهار شاخ دستگاه کشاورزی یک ضربه به سر و صورت مقتول می زند.

در ادامه مقتول با ضربه چاقو، به ناحیه تحتانی سمت چپ قفسه سینه متهم ضربه ای وارد می کند ولی در حمله بعدی مقتول، متهم چهار شاخ را مقابل خود به عنوان سپر می گیرد که موجب برخورد چهار شاخ با سینه مقتول شده به طوری که مقتول به زمین افتاده و به بیمارستان انتقال می یابد.

پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری استان قزوین مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به قرائن و شواهد ادعای متهم در دفاع از خود در دادگاه وجهی نیافته و در نتیجه با توجه به نوع ابزار دفاعی متهم و مورد صحت قرار نگرفتن ادعای دفاع متهم، دادگاه متهم را مستند به مواد ۱۰۵، ۲۰۵، بند ب ماده ۲۰۶، مواد ۲۰۹، ۲۳۱ و ۲۳۲ قانون مجازات اسلامی به حکم قصاص نفس با اذن ولی امر محکوم کرد.

رای صادره در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته و رای صادره تایید شد.

در ادامه پیگیری ها برای دریافت رضایت اولیای دم در جریان بود که سرانجام صبح امروز دوشنبه، اولیای دم در پای چوبه دار با اعلام رضایت خویش، موجب رهایی متهم از پای چوبه دار شدند.

الف

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news