امروز : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نابغه کتابخوان فریدونکناری تجلیل شد

بصیر، در مراسم تجلیل از کتابخوانان برتر کشور که با حضور نوبخت معاون رئیس‌جمهور، علی جنتی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی و ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در تالار وحدت تهران برگزار شد از کیمیا اسماعیل‌پور نابغه ۶ ساله فریدونکناری تجلیل به عمل آمد. کیمیا اسماعیل‌پور که ۶ و نیم ساله است امروز […]

بصیر، در مراسم تجلیل از کتابخوانان برتر کشور که با حضور نوبخت معاون رئیس‌جمهور، علی جنتی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی و ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در تالار وحدت تهران برگزار شد از کیمیا اسماعیل‌پور نابغه ۶ ساله فریدونکناری تجلیل به عمل آمد.

کیمیا اسماعیل‌پور که ۶ و نیم ساله است امروز در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل می‌کند و به دلیل توانایی‌های منحصر به فردش از وی به عنوان نابغه نام می‌برند.

محمدباقر اسماعیل‌پور پدر کیمیا، نابغه فریدونکناری در این خصوص به خبرنگار بصیرنیوز، گفت: کیمیا با این سن کم کتابخوان برتر کشور معرفی شده است و بیشترین کتاب را در سال‌های گذشته در کشور خواند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته فرد برگزیده حدود ۳۰۰ کتاب خوانده بود اما از اردیبهشت ۹۳ تا مرداد امسال وی حدود ۲۵۰۰ کتاب خوانده است.

پدر این نابغه فریدونکناری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه کیمیا در امانت‌گیری کتاب محدودیت داشته ۹۰۰ کتاب را با کارت خود خوانده و بیش از یکهزار کتاب با کارت من به امانت برده است.

اسماعیل‌پور افزود: همچنین حدود ۵۰۰ کتاب از بازار خریداری کرده است و بنابراین به طور متوسط سالی ۲۵۰۰ جلد کتاب خواند.

وی با اشاره به اینکه کیمیا از متوسط کشوری ۷ برابر بیشتر  کتاب خوانده است، گفت: در سال گذشته متوسط کتابخوان‌ترین نوجوان کشورمان ۳۲۰ کتاب بود.

وی یادآور شد: در آئین‌نامه انتخاب کتابخوان برتر کشور فرد برتر باید ۸ سال و بالاتر باشد اما کیمیا ۶ ساله و نیم است و به همین منظور این آئین‌نامه برای وی تغییر کرده و با همت مدیرکل کتابخانه‌های مازندران و با حمایت مدیران نهاد کتابخانه کشور خارج از آن این دستورالعمل کتابخوان برتر کشور معرفی شده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news