امروز : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه‌های هفت‌گانه آیت‌الله مکارم شیرازى به مناسبت اربعین حسینى

بصیر ،در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: اربعین حسینى رستاخیز عظیمى است که در دنیا شبیه و مانند ندارد، ۲۰ میلیون نفر یا کمى کمتر یا بیشتر براى بزرگداشت شهیدانى که ۱۴ قرن پیش براى مبارزه با ظلم و ستم و حفظ عزت و شرف برخاسته‌اند پیاده از راه‌هاى دور و نزدیک به سوى […]

بصیر ،در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: اربعین حسینى رستاخیز عظیمى است که در دنیا شبیه و مانند ندارد، ۲۰ میلیون نفر یا کمى کمتر یا بیشتر براى بزرگداشت شهیدانى که ۱۴ قرن پیش براى مبارزه با ظلم و ستم و حفظ عزت و شرف برخاسته‌اند پیاده از راه‌هاى دور و نزدیک به سوى مرقد آنها حرکت مى‌کنند، حتى افراد ناتوان و معلول نیز با آنها همراهى دارند و این بزرگ‌ترین نمایش فداکارى و قدرت در راه عزت و آزادگى و شرف است. ما به همه آنها دعا مى‌کنیم که سالم بروند و سالم برگردند و زیارتشان مقبول درگاه خدا شود و دعاهایشان وسیله نجات مسلمین از چنگال ظالمان گردد.

در ادامه این پیام تصریح شده است: در اینجا لازم مى‌دانم چند نکته را به همه زوار عزیز و گروه‌هایى که به آنها خدمت مى‌کنند یادآور شوم:

اوّل: همگى سعى کنند نیت‌هایشان کاملا خالص باشد و به همین دلیل از هرگونه تبلیغات شخصى و جناحى بپرهیزند که بسیار با اهداف مقدس شهدا ناسازگار است.

دوم: همگى به یکدیگر مخصوصا به کسانى که به هر دلیل در راه مى‌مانند کمک کرده و مشکلات آنها را حل کنند.

سوم: از هرگونه عجله و شتاب که ممکن است خداى ناکرده موجب به هم ریختن صفوف و حوادث دردناکى مانند فاجعه منا شود بپرهیزند و خونسردى و آرامش خود را در هر حال حفظ کنند.

چهارم: از زیارت طولانى پرهیز کنند و به زیارت مختصر قناعت کنند و محل را براى دیگران خالى بگذارند و به دستور «زر فانصرف» عمل کنند.

پنجم: گردانندگان مواکب به مسائل فرهنگى توجه فراوان داشته باشند و از این رستاخیز عظیم براى آن استفاده کنند، نمازها را اوّل وقت بخوانند، خواهران حجاب را کاملا رعایت کنند و از خرافاتى که موجب وهن این مراسم باشکوه مى‌شود، خوددارى کنند.

ششم: قوانین و مقررات را که مایه نظم جمعیت مى‌شود کاملا رعایت کنند و از آلوده ساختن محیط زیست جدا بپرهیزند.

هفتم: براى حلّ مشکلات جهان اسلام و فتنه‌هاى دشمنان و نجات مظلومان از چنگ ظالمان و وحدت مسلمین دنیا و برآمدن حاجات از صمیم دل دعا کنند.

در پایان این پیام تاکید شده است: در پایان معروض مى‌دارد که اربعین گوهر گرانبها و گنجینه بسیار پرارزشى است که سبب عظمت اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) است، باید هر چه بهتر از آن بهره‌بردارى کرد. خداوند همه را حفظ کند و موفق دارد.

فارس

 

ارسال دیدگاه

 

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news