امروز : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

داعش رکورددار قتل عام شد+نمودار

بصیر ،حملات هماهنگ در پاریس دست‌کم ۱۳۲ کشته برجای گذاشت و خونین‌ترین حادثه این کشور پس از جنگ جهانی دوم بود. داعش مسئولت این حملات تروریستی را برعهده گرفت و نگرانی‌ها درمورد گسترش فعالیت‌ این گروه افراطی را افزایش داده است. باوجود اینکه داعش در مقایسه با دیگر گروه‌های تروریستی، تازه کار به حساب می‌آید؛ […]

بصیر ،حملات هماهنگ در پاریس دست‌کم ۱۳۲ کشته برجای گذاشت و خونین‌ترین حادثه این کشور پس از جنگ جهانی دوم بود. داعش مسئولت این حملات تروریستی را برعهده گرفت و نگرانی‌ها درمورد گسترش فعالیت‌ این گروه افراطی را افزایش داده است.

باوجود اینکه داعش در مقایسه با دیگر گروه‌های تروریستی، تازه کار به حساب می‌آید؛ بیشترین آمار کشتار جمعی را در مقایسه با دیگر گروه‌های تروریستی به خود اختصاص داده است.

آمار جمع‌آوری شده از کشتار گروه‌های تروریستی در ۱۴ سال گذشته – از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ – نشان می‌دهد، داعش که در اوایل سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۱ ) شکل گرفت، در همین مدت کوتاه بالاترین آمار کشتار جمعی را به خود اختصاص داده است.

تمرکز فعالیت‌های تروریستی داعش در سوریه و عراق قرار دارد و فقط در همین چند ماه اخیر حملات پراکنده‌ای خارج از این دو کشور را سازماندهی کرده است.

نمودار زیر تعداد حملات تروریستی گروه‌های افراطی در سراسر جهان را نشان می‌دهد.

به طور میانگین هر ۱۰ حمله تروریستی بیش از ۱۰۰ کشته برجای می‌گذارد و با توجه به ۷۵۷ حمله تروریستی داعش می‌توان فهمید اعضای این گروه چه جنایتی علیه بشریت انجام داده‌اند.

در نمودار زیر تعداد حملات تروریستی این گروه‌های افراطی به تفکیک سال نشان داده شده است:

در آمارهای ذکر شده، تلفات انسانی سال ۲۰۱۵ قید نشده است.

اگر قربانیان حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ نیز در این آمار گنجانده می‌شد، تعداد کشته‌های داعش بسیار بیشتر از آمار فعلی بود.

فارس

 

ارسال دیدگاه

 

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news