امروز : پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آماری از رشد جمعیتی در جهان

بصیر ،براساس مطالعات جمعیت شناسی سالانه در آمریکا که در آن رتبه بندی جمعیت جهانی سازمان ملل را در سالهای ۲۰۱۰- ۲۰ پیش بینی کرده است، باتم در اندونزی بیشترین رشد جمعیتی را درجهان داراست . باتم نزدیک ترین شهر به سنگاپور است که یک مرکز مهم حمل و نقل و صنعتی به شمار می‌اید […]

بصیر ،براساس مطالعات جمعیت شناسی سالانه در آمریکا که در آن رتبه بندی جمعیت جهانی سازمان ملل را در سالهای ۲۰۱۰- ۲۰ پیش بینی کرده است، باتم در اندونزی بیشترین رشد جمعیتی را درجهان داراست . باتم نزدیک ترین شهر به سنگاپور است که یک مرکز مهم حمل و نقل و صنعتی به شمار می‌اید . این شهربا جمعیت ۱٫۱ میلیون نفری رشد جمعیتی ۷٫۴ درصدی را داراست.

دومین رتبه در تحقیقات جمعیت شناسی دنیا مربوط به موگادیشو پایتخت سومالی است که جمعیتی ۲٫۱ میلیونی دارد و رشد جمعیتی آن ۶٫۹ درصد است که این امر در پی اتمام جنگ‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی و امنیتی و بازگشت مهاجرین این کشور به وطنشان صورت گرفته است .

سومین شهراوآگادوگو پایتخت بورکینا فاسو است که ۲٫۷ میلیون نفر جمعیت داشته و رشد ۶٫۸ درصدی دارد . اما به شدت اقتصادی آسیب پذیر دارد و از طرفی دیگر به دنبال سرمایه گذاری در زیرساختها می باشد .

چهارمین و پنجمین شهرها از حیث رشد جمعیتی ، در چین هستند. شهرهای شیامن و یینچوان که به ترتیب ۶٫۷ و ۶٫۱ درصد رشد داشته اند. اما ناگفته نماند که با توجه کاهش رشد اقتصادی در چین ، برخی از شهرهای بزرگ این کشوراز لحاظ رشد جمعیتی در حال سقوط است .

تسنیم

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news