امروز : جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات دارایی‌ و بدهی‌‌ شبکه بانکی/ طلب بانک‌ها از دولت ۱۱۰هزار میلیارد تومانی شد

بصیر ،بر اساس جداول خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری حجم کل دارایی‌های بانک‌ها که شامل دارایی‌های خارجی، اسکناس و مسکوک، سپرده نزد بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی، بدهی بخش غیردولتی و سایر دارایی‌ها می‌شود در پایان شهریور ماه امسال به رقم یک تریلیون و ۷۸۷ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان رسیده که […]

بصیر ،بر اساس جداول خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری حجم کل دارایی‌های بانک‌ها که شامل دارایی‌های خارجی، اسکناس و مسکوک، سپرده نزد بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی، بدهی بخش غیردولتی و سایر دارایی‌ها می‌شود در پایان شهریور ماه امسال به رقم یک تریلیون و ۷۸۷ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به اسفند سال گذشته ۲٫۷ درصد و در مقایسه با شهریور پارسال ۱۹٫۷ درصد افزایش داشته است.

طبق آمارهای بانک مرکزی، دارایی‌های خارجی بانک‌ها، مؤسسات اعتباری ۲۲۷ هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان (۱۹٫۴ درصد رشد نسبت به اسفند) اسکناس و مسکوک ۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان (۳۴٫۷ درصد رشد) و سپرده نزد بانک مرکزی ۹۷ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان (۹٫۵ درصد رشد) بالغ می‌شود.

در بخش سپرده بانک مرکزی سپرده قانونی ۹۳ هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان و سپرده دیداری ۳ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان محاسبه شده است. بدهی بخش دولتی با ۵٫۸ درصد افزایش به رقم ۱۱۰ هزار و ۶۰ میلیارد تومان رسیده که البته نسبت به شهریور ماه سال قبل ۱۸٫۲ درصد رشد داشته است. بدهی دولت ۱۰۷ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان و بدهی شرکت‌ها و مؤسسات دولتی ۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان است.

بدهی بخش غیردولتی ۴٫۷ درصد افزایش یافته و به رقم ۶۶۰ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان رسیده است. سایر دارایی‌ها با ۱۱٫۳ درصد رشد نسبت به اسفند ۴۲۸ هزار و ۱۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

در بخش بدهی‌ها، بدهی بانک‌ها به بانک‌ مرکزی با ۶٫۱ درصد کاهش به رقم ۸۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده که در ۱۲ ماه منتهی به شهریور ماه رشد ۱۶٫۷ درصدی را نشان می‌دهد.

در بخش سپرده‌های بخش غیردولتی رقم کل به ۸۴۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته به طوری که در ۶ ماه اول رشد ۱۲٫۷ درصدی و در ۱۲ ماه منتهی به شهریور رشد ۲۴٫۳ درصدی را بیان می‌کند.

سپرده دیداری با ۲٫۱ درصد افزایش به ۸۷ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری مدت‌دار با ۱۴٫۹ درصد افزایش ۷۰۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان قرض‌الحسنه با ۱٫۴ درصد رشد ۳۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان و سایر سپرده‌ها با ۱۴٫۵ درصد افزایش ۱۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

وام‌ها و سپرده‌های ارزی در بخش بدهی‌ها عدد ۱۷۷ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان را نشان می‌دهد که نسبت به اسفند ۲۰٫۸ درصد رشد داشته است.

سایر بدهی‌ها ۴ درصد افزایش یافته و حساب سرمایه ۳٫۳ درصد رشد داشته است.

فارس

 

ارسال دیدگاه

 

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news