امروز : جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیمی از مردان مصری از زنانشان کتک می خورند!

بصیر ،همزمان با روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان (۲۵ نوامبر) روز گذشته پژوهشی منتشر شد که از کتک خوردن نیمی از مردان مصری از زنانشان حکایت داشت. در این پژوهش که از سوی “مرکز پژوهش ها، گفتگو و رشد اقصر”  درمصر به انجام رسید، تأکید شده است نیمی از مردان این کشور با […]

بصیر ،همزمان با روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان (۲۵ نوامبر) روز گذشته پژوهشی منتشر شد که از کتک خوردن نیمی از مردان مصری از زنانشان حکایت داشت.

در این پژوهش که از سوی “مرکز پژوهش ها، گفتگو و رشد اقصر”  درمصر به انجام رسید، تأکید شده است نیمی از مردان این کشور با خشونت های فیزیکی از سوی همسرانشان مواجه هستند؛ با این وجود شکایتی از آن ندارند.
در این تحقیق آمده است: میزان خشونت زنان مصری علیه مردان به ۵۰ درصد از تعداد افراد ازدواج کرده رسیده است. در پژوهشی نیز که گروه جامعه شناسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه “جنوب الوادی” مصر منتشر کرده، خشونت میان زنان بی سواد در مقایسه با زنان تحصیل کرده ۸۷ درصد بیشتر است.
از سوی دیگر، “آژانس مرکزی آمار و بسیج عمومی مصر” به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان اعلام کرد از هر ۴ زن، یک نفر با خشونت های فیزیکی بوسیله همسرش مواجه است. این سازمان اعلام کرد بیش از ۳۰ درصد از زنان متأهل مصری، با نوعی از خشونت فیزیکی، جنسی و یا روانی همسرانشان مواجه هستند.
گلوگاه ما

ارسال دیدگاه

 

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news