امروز : یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ - ۱۹:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری دوره‌های آموزشی کشاورزی در فریدونکنار

بصیر، حسن رزاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اظهار کرد: دوره‌های آموزشی مهارتی سبزی، صیفی و پرورش گل و گیاهان زینتی در شهرستان فریدونکنار برگزار شد. وی تصریح کرد: در راستای اشتغال‌زایی بانوان روستایی و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید با رویکرد توسعه کشاورزی پایدار و همچنین برای توانمندسازی افراد کم‌ درآمد روستایی این […]

بصیر، حسن رزاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بصیرنیوز، اظهار کرد: دوره‌های آموزشی مهارتی سبزی، صیفی و پرورش گل و گیاهان زینتی در شهرستان فریدونکنار برگزار شد.

وی تصریح کرد: در راستای اشتغال‌زایی بانوان روستایی و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید با رویکرد توسعه کشاورزی پایدار و همچنین برای توانمندسازی افراد کم‌ درآمد روستایی این دوره‌های آموزشی برگزار شد.

مدیرجهاد کشاورزی فریدونکنار گفت: این دوره شامل آموزش‌های مهارتی سبزی و صیفی در روستاهای بی نمد، شیرمحله، نوایی‌محله و همچنین دوره آموزشی و مهارتی پرورش گل و گیاهان زینتی در روستای سوته این شهرستان کرد.

رزاقی با اشاره به اینکه این دوره‌ها طی ۱۹ روز به صورت تئوری و عملی برگزار شد، اظهار کرد: ۸۹ نفر از زنان روستایی با روش‌های تکثیر انواع گل‌های آپارتمانی و گلخانه‌ای، چگونگی تهیه خاک مناسب برای گلدان، کاشت انواع سبزیجات و آماده‌سازی زمین جهت کاشت، عمق مناسب ، مقدار و نحوه صحیح کوددهی و غیره آشنا شدند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news