امروز : دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹ - ۱۹:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شاخص توسعه کشورها با میزان سواد مردم سنجش می‌شود/ سوادآموزی ۲۲ میلیون نفر از ابتدای انقلاب تاکنون

بصیر، داوود تقی‌نیا در جلسه شورای پشتیبانی آموزش و پرورش فریدونکنار با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت: در قرآن بیش از ۷۰ بار از کلمه خواندن و بیش از ۲۵۰ بار از نوشتن و مشتقات آن یاد شده و این نشانه اهمیت علم در نزد خداوند است. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان […]

بصیر، داوود تقی‌نیا در جلسه شورای پشتیبانی آموزش و پرورش فریدونکنار با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت: در قرآن بیش از ۷۰ بار از کلمه خواندن و بیش از ۲۵۰ بار از نوشتن و مشتقات آن یاد شده و این نشانه اهمیت علم در نزد خداوند است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه امروزه شاخص‌های توسعه هر جامعه‌ای را با میزان سواد مردم آن جامعه ارزیابی می‌کنند، خاطرنشان کرد: براساس سرشماری آمار نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ نرخ بیسوادی استان مازندران ۲ درصد اعلام شد و با استناد این آمار استان مازندران باسوادترین استان کشور است.

تقی‌نیا اظهار کرد: دو سوم جمعیت بیسوادان جهان را زنان تشکیل می دهند و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی جمعیت هدف سواد اموزی را افراد ۱۰ تا ۴۹ سال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از آنجایی که هر فرد ایرانی که مدرک تحصیلی سوم دبستان را ندارد بی‌سواد محسوب می شود، بنابراین باید برای پایان بی‌سوادی بیسوادی بیشتر تلاش کنیم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news