امروز : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۷:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۸ کارگر مازندرانی قربانی حوادث کار شدند

بصیر، علی عباسی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی مازندران، در سال گذشته به ترتیب شهرستان آمل با ۱۴، ساری و میاندرود با ۱۲، بابل و نوشهر هر کدام با ۱۰ مورد فوتی بیشترین و شهرهای نکا، گلوگاه و عباس‌آباد بدون فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند. […]

بصیر، علی عباسی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی مازندران، در سال گذشته به ترتیب شهرستان آمل با ۱۴، ساری و میاندرود با ۱۲، بابل و نوشهر هر کدام با ۱۰ مورد فوتی بیشترین و شهرهای نکا، گلوگاه و عباس‌آباد بدون فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی افزود: بر اساس این گزارش، در سال‌های متوالی، عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است، به نحوی که در سال گذشته ۴۸ مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۱۷ مورد نیز برق گرفتگی، ۱۷ مورد اصابت جسم سخت و ۶ مورد هم مربوط به سایر موارد است.

مدیرکل پزشک قانونی مازندران تصریح کرد: بر اساس آمار، شهریور با ۱۵، مرداد با ۱۴ و دی با ۱۱ فوتی به ترتیب بیشترین و اسفند با ۵ فوتی کمترین ماهی بود که در آن حادثه رخ داد و سنین ۳۱ الی ۴۰ سال با ۲۷  مورد دارای بیشترین فوتی و سنین بیش از ۶۱ سال با ۴ مورد کمترین فوتی در آن به ثبت رسید.

عباسی با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده ۶۸ نفر متأهل و مابقی مجرد هستند، خاطرنشان کرد: از تعداد ۸۸ نفر فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار، ۷۷ نفر ایرانی و مابقی ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند.

وی اضافه کرد: تعداد ۹۳۹ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۸۸۴ نفر مرد و مابقی زن هستند.

عباسی بیان کرد: در مجموع در سال ۹۵ تعداد ۸۸ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش داشت.

مدیرکل پزشک قانونی مازندران در پایان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news