امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازتاب قتل مدیر شبکه جم تی وی در رسانه های فارسی زبان +عکس

شب گذشته سعید کریمیان مدیر مجموعه تلویزیونی جم تی وی در ترکیه به قتل رسید. قتل کریمیان بازتاب ویژه ای در رسانه های فارسی زبان دولتی داشت. سایت دویچه وله با اتکا به منابع داخلی ایران نوشت: رسانه‌های مختلف ایرانی از “ترور سعید کریمیان، مدیر عامل و بنیانگذار شبکه‌های تلویزیونی جم (GEM)” خبر داده‌اند. دویچه […]

شب گذشته سعید کریمیان مدیر مجموعه تلویزیونی جم تی وی در ترکیه به قتل رسید.

قتل کریمیان بازتاب ویژه ای در رسانه های فارسی زبان دولتی داشت.

سایت دویچه وله با اتکا به منابع داخلی ایران نوشت: رسانه‌های مختلف ایرانی از “ترور سعید کریمیان، مدیر عامل و بنیانگذار شبکه‌های تلویزیونی جم (GEM)” خبر داده‌اند.

دویچه وله درباره سابقه همکاری مدیر گروه تلویزیونی جم تی وی نوشت: کریمیان پس از تجربه‌های همکاری با رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور از جمله “رادیو صدای ایران” وارد تجارت شد و فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی خود در خارج و داخل ایران را گسترش بخشید.

بی بی سی هم در گزارشی کوتاه آورد: اعضای خانواده سعید کریمیان گفتند او روز شنبه (نهم اردیبهشت) در استانبول ترکیه مورد سوء‌قصد قرار گرفته و کشته شده است.


یورونیوز هم ضمن تائید قتل وی با استناد به رسانه های داخلی ایران به برخی سوابق نامبرده اشاره کرد.


رادیو فردا هم در بازتاب این رویداد نوشت: گزارش رسانه‌های ترکیه‌ای از جمله خبرگزاری آناتولی جزییاتی بیشتری از ماجرا به دست می‌دهند. این گزارش‌ها عنوان می‌کنند که یکی از شرکای سعید کریمیان نیز لحظه این سوءقصد همراهش بوده که او هم کشته شده است.

رادیو زمانه اما در گزارشی مفصل تر سعید کریمیان را شهروند بریتانیا برشمرد که در ترکیه به قتل رسیده است.

به نوشته زمانه؛ او شریک کویتی‌ـ‌ بریتانیایی کریمیان بود، اما سی‌ان‌ان ترک ملیت فرد دیگر را نیز «ایرانی» ذکر کرده‌ است.


دو رسانه صدای آمریکا و رادیو فرانسه هنوز واکنشی نشان نداده اند.

نکته مشترک گزارش تمام رسانه های فارسی زبان یادشده سرگرم کننده خواندن برنامه این شبکه ضدخانواده و فرهنگ و تعریف و تمجید از آن بود.

مجموعه تلویزیونی جم، ده‌ها شبکه را در برمی‌گیرد که اکثر آن‌ها فارسی‌زبان هستند. این مجموعه تلویزیونی به اذعان کارشناسان یکی از بزرگترین رسانه های مخرب فرهنگی می باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news