امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت یک روز جادویی گلرهای سرخابی تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵ Share/Save/Bookmark

بصیرنیوز، در هفته هشتم لیگ برتر، بازی‌های پرگلی رقم خورد. در پرگل‌ترین بازی‌های هفته پیکان با نتیجه ۳ بر ۲ صنعت نفت آبادان را شکست داد، استقلال خوزستان با نتیجه ۳ بر یک ماشین‌سازی را شکست داد، پرسپولیس و گسترش فولاد هم با نتایج مشابه ۳ بر صفر موفق به پیروزی برابر نفت تهران و […]

بصیرنیوز، در هفته هشتم لیگ برتر، بازی‌های پرگلی رقم خورد. در پرگل‌ترین بازی‌های هفته پیکان با نتیجه ۳ بر ۲ صنعت نفت آبادان را شکست داد، استقلال خوزستان با نتیجه ۳ بر یک ماشین‌سازی را شکست داد، پرسپولیس و گسترش فولاد هم با نتایج مشابه ۳ بر صفر موفق به پیروزی برابر نفت تهران و پدیده شدند.

در دیگری بازی‌های این هفته فولاد با نتیجه ۲ بر صفر از سد صبا گذشت، استقلال با نتیجه یک بر صفر سیاه جامگان را شکست داد، ذوب آهن در دربی اصفهان با نتیجه ۲ بر صفر سپاهان را درهم کوبید و بازی تیم‌های سایپا و تراکتورسازی با نتیجه بدون گل مساوی به پایان رسید.

با آمارهای جذاب هفته هشتم لیگ برتر همراه باشید:

ا- مهمترین نکته بازی استقلال ثبت دومین کلین شیت رحمتی و بازگشت او به روزهای اوجش بود. این دروازه‌بان با واکنشی که در دقیقه ۸۹ داشت و موفق شد ضربه سر سعید دقیقی را دفع کند، یک بار نشان داد که هنوز هم یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران است.

۲- استقلال در بازی با سیاه‌جامگان ضمن ثبت اولین پیروزی خارج از خانه فصل خود موفق شد بعد از حدود یک سال در بازی‌های خارج از تهران به پیروزی برسد. آخرین پیروزی استقلال در بازی‌های خارج از خانه مربوط به بازی رفت برابر فولاد در فصل گذشته می‌شود.

۳-استقلال با نمایش خوب خود در هفته‌های گذشته کم کم آمار منفی خود را مثبت می‌کند. این تیم با پیروزی برابر سیاه‌جامگان تفاضل گل خود را به صفر رساند و البته در تعداد برد و باخت در عدد ۲ مساوی شد.

۴- پرسپولیس با پیروزی ۳ بر صفر برابر نفت تهران ضمن ثبت یکی از قاطع ترین پیروزی‌های هفته هشتم، موفق شد بعد از ۱۷۰۰ روز برابر نفت تهران به پیروزی برسد.آخرین باری که پرسپولیسی موفق شد نفت تهران را شکست بدهد مربوط به لیگ یازدهم می‌شود، جایی که این تیم در بازی رفت موفق شد حریف خود را با نتیجه ۳ بر صفر شکست بدهد.

۵- علیرضا بیرانوند همچنان به رکورد جادویی خود در لیگ برتر ادامه می‌دهد. این دروازه‌بان در بازی برابر نفت تهران ششمین کلین شیت فصل خود را به ثبت رساند که این می‌تواند یک رکورد در فوتبال ایران محسوب شود.

۶ – پرسپولیس تمام مولفه‌های یک تیم قهرمان را دارد. پرسپولیس با ۲ گل خورده با اختلاف بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد و به جز این با ۱۰ گل زده بعد از استقلال خوزستان و تراکتورسازی صاحب بهترین خط حمله است.

۷- تراکتورسازی با تساوی بدون گل برابر سایپا نوار پیروزی‌هایش بعد از ۲ هفته قطع شد و صدرجدول را از دست داد. نکته جالب تیم قلعه‌نویی این است که این تیم بعد از استقلال خوزستان بهترین خط حمله لیگ برتر و بعد از پرسپولیس و به همراه گسترش فولاد دومین خط دفاع خوب لیگ را در اختیار دارد.

۸ – تراکتورسازی به همراه پرسپولیس تنها تیم‌هایی در لیگ برتر هستند که هنوز شکستی را تجربه نکرده اند. اینکه این ۲ تیم در پایان هفته هشتم صدرنشینان لیگ برتر هستند خود نشان از قدرت آنها دارد.

۹- استقلال خوزستان یک رکورد ویژه در لیگ برتر به ثبت رسانده است. این تیم در پایان هفته هشتم لیگ برتر هم بهترین خط حمله و هم ضعیف ترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد که این اتفاق بی سابقه‌ای در تاریخ بازی‌های فوتبال ایران محسوب می‌شود. مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر فصل قبل در مجموع تنها ۱۴ گل دریافت کرده بود اما این تیم در این فصل تا بدین جای کار ۱۳ گل دریافت کرده است.

۱۰- پیکان برای دومین هفته متوالی موفق شد در ثانیه‌های پایانی به پیروز برسد و نکته جالب این است که هر دو تیم استقلال خوزستان و صنعت نفت را هم با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داده است. اگر تا قبل از این امیر قلعهنویی به پیروزی در دقایق پایانی معروف بود حالا به نظر می‌رسد باید نام مجید جلالی را هم به این قابلیت مهم اضافه کرد.

۱۱- هرچند گسترش فولاد در این هفته با شکست دادن پدیده موفق شد به اولین پیروزی فصل خود برسد اما این تیم در کارهای دفاعی آمار فوق العاده‌ای را به ثبت رسانده است و تنها ۴ گل دریافت کرده است. این موضوع قابلیت‌های فنی فرناندو دخسوس را بیش از پیش نشان می‌دهد.

۱۲- ساسان انصاری در ۵ بازی که از پرسپولیس جدا شده است، ۴ گل برای فولاد به ثمر رسانده است و از این نظر بهترین آمار را در بین تمام بازیکنان لیگ برتری دارد.

۱۳- ذوب‌آهن بعد از ۶ سال موفق شد فاتح دربی اصفهان بشود. در بازی که محرم نویدکیا باوجود  اعلام قبلی از فوتبال خداحافظی نکرد، ذوب آهن با سرمربیگری مجتبی حسینی موفق به پیروزی ۲ بر صفر برابر سپاهان شد تا کم کم عبدالله ویسی به درهای خروج باشگاه نزدیک شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news