امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۹:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چگونه معتبرترین برند تلفن همراه، منفجر شد

بصیرنیوز، این مساله فقط به کاهش ارزش سهام این شرکت منجر نشد بلکه داستان‌های عجیب و وحشتناکی از آتش گرفتن گوشی پدید آمد که در مواردی جان انسان‌های اطراف را نیز مورد خطر قرار داد. در یکی از موارد آتش‌سوزی گوشی نوت ۷ یک نفر در فلوریدای آمریکا درون ماشین او آتش گرفت و همین […]

بصیرنیوز، این مساله فقط به کاهش ارزش سهام این شرکت منجر نشد بلکه داستان‌های عجیب و وحشتناکی از آتش گرفتن گوشی پدید آمد که در مواردی جان انسان‌های اطراف را نیز مورد خطر قرار داد.

در یکی از موارد آتش‌سوزی گوشی نوت ۷ یک نفر در فلوریدای آمریکا درون ماشین او آتش گرفت و همین مساله باعث آتش گرفتن ماشین او شد. اگر چه هیچ یک از اعضای خانواده این فرد در اثر آتش‌سوزی آسیب ندیدند اما دختر این فرد فقط چند دقیقه قبل از انفجار گوشی از آن استفاده کرده بود و این انفجار می‌توانست به از بین رفتن جان او منجر شود.
بخش مربوط به امور هوایی و حمل‌و‌نقل آمریکا نیز با گزینه‌های گوناگونی از جمله ممنوع کردن داشتن نوت۷ در پروازها رو‌به‌رو بود؛ با این حال در ابتدا طی یک پیام جدی به مردمی که از هواپیما استفاده می‌کردند، هشدار داد که به هیچ‌وجه در حین پرواز از این گوشی استفاده نکنند. این سازمان ضمن وضع محدودیت‌هایی برای حمل و بازگشت گوشی‌های خراب، استفاده و شارژ این گوشی را در هواپیما غیرمجاز اعلام کرده بود. گذاشتن گوشی در ساک‌های اضافی نیز ممنوع شده بود.
مطابق یک گزارش جدید پس از پدید آمدن آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند نوت‌۷ سامسونگ نه فقط این مدل از گوشی‌ها به شدت اعتبار خود را از دست دادند بلکه آمارها نشان داد که ارزش سهام سامسونگ نیز هفت میلیارد دلار افت کرده است.
این در حالی بود که شرکت سامسونگ هم مشکل یاد شده را پذیرفته بود و در حال آماده‌سازی فرآیند فراخوانی این گوشی‌ها بود. شرکت کره‌ای سامسونگ، سه‌شنبه هفته گذشته از توقف فروش گوشی‌های گلکسی نوت‌۷ تولید شده توسط این شرکت خبر داد. شرکت سامسونگ همچنین از دارندگان این تلفن‌های هوشمند خواسته است، استفاده از آنها را متوقف کنند.
این برای چندمین بار در کمتر از چند ماه گذشته است که سامسونگ مجبور به رسیدگی به گزارش‌های مربوط به داغ کردن و آتش گرفتن این گوشی‌ها می‌شود.کیم گاردنر، مشاور املاک و یکی از استفاده‌کنندگان از گوشی گلکسی نوت‌۷ سامسونگ می‌گوید: «به عنوان یکی از مصرف‌کنندگان شرکت سامسونگ و با در نظر گرفتن وجهه‌ای که نام این برند در ایالات متحده آمریکا دارد، به نظرم مایه تأسف است که چنین حادثه‌ای برای این شرکت پیش آمده است.»
بنا به اعلام شرکت سامسونگ از تمام اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان خواسته شده است، فروش گوشی‌های گلکسی نوت‌۷ را متوقف کنند. به‌دنبال انتشار این خبر ارزش سهام شرکت سامسونگ در بورس سئول حدود هشت‌درصد سقوط کرد.
شرکت سامسونگ در آخرین ارزیابی‌های خود اعلام کرده بحران مربوط به آتش گرفتن برخی از مدل‌های گالاکسی نوت۷ و متوقف کردن تولید این تلفن‌های همراه، حداقل تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ تبعات منفی بر درآمد شرکت خواهد داشت .ضرر و زیان کمپانی سامسونگ از این بحران برای سه ماهه آخر سال جاری میلادی ۲ میلیارد یورو و برای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ حدود ۸۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.
به رغم این که بیش از ۹۰ درصد دارندگان این گوشی تصمیم خود را برای تعویض گوشی‌های دارای احتمال آتش‌گرفتگی گرفتند با این حال نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اعتماد برخی از مشتریان به کل شرکت سامسونگ خدشه‌دار شده است.
در یک نظرسنجی ۳۴ درصد پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که دیگر هیچ گوشی‌ای از این کمپانی نمی‌خرند و نزدیک به ۳۰ درصد نیز اعلام کردند اعتمادی به این کمپانی ندارند. این مساله البته در کشور چین هم وجود داشت.
در نظرسنجی دیگری که البته فقط از میان مشتریان چینی صورت گرفت، ۵۲ درصد آنها اعلام کردند از سامسونگ گوشی نخواهند خرید و این اصلاً خبر خوبی برای سامسونگ نبود که در سال ۲۰۱۳ یک پنجم بازار چین را در اختیار داشت.
شرکت سامسونگ تاکنون حدود ۵/۲ میلیون دستگاه از تلفن‌های همراه جدید گالاکسی نوت ۷ خود را به فروش رسانده است. بسیاری از این مدل‌های فروخته شده با مشکل باتری مواجه‌اند. برآوردها نشان می‌دهد فراخوان این دستگاه‌ها هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار متوجه کمپانی سامسونگ خواهد کرد.
این کمپانی اعلام کرده بود فروش و تحویل مدل‌های جدید تلفن‌های همراه خود به‌دلیل وجود مشکلاتی در باتری‌های این مدل‌ها و ترکیدن برخی از آنها در حین شارژ، موقتاً به حالت تعلیق درآمده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news