امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف ماجرای معوقه ۱۰ هزار تومانی در قبوض تلفن

بصیرنیوز، هم‌زمان با اعمال نرخ‌های جدید در قبوض تلفن ثابت و درج نرخ مکالمات اجباری برای مشترکان شهری و روستایی به‌میزان حداقل ۳۳۰ و ۲۰۰ دقیقه، ردیف ۱۰ هزار تومانی دیگری در قبوض برخی مشترکان به چشم می‌خورد. این رقم کنار بند مکالمه اجباری که از اول مرداد ماه در سیستم بیلینگ مخابرات لحاظ شده، […]

بصیرنیوز، هم‌زمان با اعمال نرخ‌های جدید در قبوض تلفن ثابت و درج نرخ مکالمات اجباری برای مشترکان شهری و روستایی به‌میزان حداقل ۳۳۰ و ۲۰۰ دقیقه، ردیف ۱۰ هزار تومانی دیگری در قبوض برخی مشترکان به چشم می‌خورد.

این رقم کنار بند مکالمه اجباری که از اول مرداد ماه در سیستم بیلینگ مخابرات لحاظ شده، بر رقم قبوض تلفن ثابت این دوره مشترکان افزوده است.

در تعریف این رقم مندرج، گفته شده بابت “معوقه مبلغ ثبت‌نام تلفن” که برای بسیاری از مشترکان تعجب‌آور است زیرا هیچ معوقه‌ای نداشته و صورت‌حساب‌های خود را موعد زمانی هر دوره پرداخت کرده‌اند.

با پیگیری این بند جدید گنجانده شده در قبوض تلفن ثابت متوجه شدیم که شرکت مخابرات ایران “معوقه مبلغ ثبت‌نام تلفن” را با تکیه بر مصوبه ۲۰۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بابت هزینه ثبت‌نام تلفن دریافت کرده است.

مصوبه مذکور مربوط به‌تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۷ است که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سقف تعرفه خدمات تلفن ثابت را برای دفاتر پیشخوان خدمات دولت، دفاتر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و دفاتر خدمات پس از فروش اپراتورها تعیین کرده است.

براساس این مصوبه سقف تعرفه‌های ثبت‌نام، تغییر نام و تغییر مکان تلفن ثابت هر کدام به‌تفکیک ۱۰ هزار تومان است که مخابرات می‌گوید از تاریخ مصوبه مذکور، هزینه ثبت‌نام را از مشترکان دریافت نکرده است.

بنابراین در صورت‌حساب دوره اخیر، بدهی مشترکان تلفن ثابت به این شرکت بابت ثبت‌نام تلفن درج شده و با پرداخت رقم ۱۰ هزار تومان دیگر بدهی به مخابرات ندارند و از دوره بعد شاهد درج بند “معوقه مبلغ ثبت‌نام تلفن” در قبوض خود نخواهند بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news