امروز : پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۲۳:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی به زودی

بصیرنیوز، معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: دغدغه این سازمان در برنامه ششم توسعه تفکیک درمان از بیمه اجتماعی است که این مهم امکان پذیر نیست. عبدالرحمن تاج الدینی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی، اظهارکرد: دغدغه این سازمان در تدوین برنامه ششم توسعه تجمیع بیمه ها […]

بصیرنیوز، معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: دغدغه این سازمان در برنامه ششم توسعه تفکیک درمان از بیمه اجتماعی است که این مهم امکان پذیر نیست.

عبدالرحمن تاج الدینی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی، اظهارکرد: دغدغه این سازمان در تدوین برنامه ششم توسعه تجمیع بیمه ها بوده و به دلیل اینکه بیمه تامین اجتماعی و درمان یک مجموعه درهم تنیده هستند ، بنابراین درمان از بیمه تفکیک ناپذیر است.
وی با بیان اینکه گفت و گوهایی در مجلس شورای اسلامی به منظور رفع این دغدغه شکل گرفته است ، ادامه داد: آسیب رسیدن به این مجموعه می تواند آسیب های جدی را برای مخاطبین آن ایجاد کند.
معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه امروزه سازمان تامین اجتماعی از نیمی از جمعیت کشور حمایت می کند، افزود: هم اکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در حوزه های درمان و بیمه ای در حد توان و امکانات به مردم خدمات ارائه می دهند.
تاج الدینی ادامه داد: طی سال های سخت تحمیل شده گذشته ،تلاش شد تا سازمان تامین اجتماعی را خدشه دار کرده و سطح آن تنزل دهند تا حیاط خلوت فلان شخص و گروه باشد.
معاون امور حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی افزود: امروز این سازمان فراتر از همه نگاه های جناحی، باندی و گروهی افتخارخدمت گذاری به جامعه خویش را داشته و به عنوان بزرگترین و عظیم ترین سازمان کشور ، وظیفه خود را تولید امنیت اجتماعی می داند.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تاکیدات بسیاری بر تحقق راهبردهای سازمان از جمله ارتقاء سطح درمان شده است، گفت: طی سفر اخیر هیات دولت به یکی از استان های کشور دو واحد بزرگ درمانی که در همین دولت کلنگ زنی شده بود به بهره برداری رسید.
تاج الدینی با تاکید بر ارتقاء هتلینگ بیمارستان های این سازمان با نگاه مناطق محروم، خاطرنشان کرد: این سازمان توانسته در توسعه فضاهای درمانی و بیمه ای خود اقدامات مناسبی انجام دهد.
وی با بیان اینکه تلاش می شود با استفاده از ابزار و فن آوری های  روز امکان دسترسی آسان تر و منطقی تر برای جامعه هدف ایجاد شود، افزود: طرح های مختلف همانند ارائه لیست اینترنتی، بازرسی دیجیتال و حذف دفترچه بیمه در آینده یکی پس از دیگری به بهره برداری خواهد رسید.
وی یادآورشد: فارغ از کمک های دولت، این سازمان هر ماه پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع کرده و آن را به صورت مناسب در پرداخت حقوق، مستمری بازنشستگان و بیمه بیکاری توزیع کند.
تاج الدینی خاطرنشان کرد: همه تلاش سازمان تامین اجتماعی کشور بر این است تا براساس برنامه و شناخت مسائل اساسی کشور از همه ظرفیت و استعداد خود در جهت شأن و منزلت مخاطبین خود استفاده کند زیرا این سازمان همانند کمیته امداد و بهزیستی نیست بلکه نهاد بیمه ای بوده که به شرکای اجتماعی خودباید خدمات ارائه دهد.
وی خطاب به مدیریت جدید این سازمان درخراسان شمالی،گفت: باید با همدلی ، کار گروهی و مشارکت اجتماعی از ظرفیت های موجود در جهت ارائه خدمات مناسب استفاده کنند.
تاج الدینی با بیان اینکه باید با نمایندگان مجلس تعامل منطقی داشته باشید، ادامه داد: با توجه به تاثیرگذاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر تصمیم های کلان ملی، باید درفضای صمیمی و دوستانه دغدغه های سازمان بیان شود.
معاون امور استان های سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم اظهارکرد: با توجه به استعدادهای موجود این استان در بخش های کشاورزی و صنایع دستی، اما نسبت بیمه شده ها در این منطقه از متوسط کشوری پایین تر است.
موهبتی با بیان اینکه ارتقاء این شاخص نیازمند همت بیشتر است، یادآورشد: باید امروز از فرصت های موجود در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم استفاده کرد.
معاون مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهارکرد: آحاد ملت از این سازمان انتظار خدمت رسانی سریع، بادقت و بی منت و با دید مثبت دارند.
دلپسند ادامه داد: باید در سایه تعاملات نیازهای مردم را رفع کرده و به حقوق آنان توجه بیشتری کنیم.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: کمک به چرخه فعالیت واحدهای تولیدی حائز اهمیت است، بنابراین در راستای تعاملات باید از سوی این سازمان به منظور ارتقاء واحد و افزایش تولید به این کارگاه ها توجه شود.
رئیس درمان سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهارکرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از پاکدست ترین سازمان ها دارای بیش از شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خروجی است.
احمدیان افزود: این سازمان به نفت یا عوارض و درآمد وابسته نبوده و به صورت کاملا مستقل بر روی پای خود ایستاده و به مردم خدمات ارائه می کند.
وی با اشاره به ارتقاء ۶۰ درصدی تخت های بیمارستان، گفت: ارتقاء کمی و کیفی درمانگاه های این سازمان در دستور کار است.
نماینده کانون های بازنشستگان خراسان شمالی نیز در این جلسه همسان سازی حقوق ها،اعطای وام های قرض الحسنه و افزایش حقوق در راستای جبران عقب ماندگی ها از تورم سال های گذشته را از مسئولان ارشد سازمان تامین اجتماعی خواستارشد.
مدیرکل پیشین سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز گفت: این استان دارای ۱۰۵ هزار بیمه شده اصلی  و در مجموع با افراد تحت تکلف ۳۳۸ هزار نفر جامعه هدف است.
سید احمد سیدی با اشاره به وجود ۱۲ هزار نفر مستمری بگیر در استان، ادامه داد:  طی سال های اخیر مجوز ایجاد شعبه دوم تامین اجتماعی و سه واحد اقماری و یک کارگزاری خصوصی و ارتقاء شعبه های این سازمان به تیپ های بالاتر صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم از زحمات سید احمد سیدی تقدیر شد و محمد علی عباس زاده وحید به عنوان مدیر کل جدید تامین اجتماعی خراسان شمالی معرفی شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news