امروز : یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ - ۰:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!+عکس

بصیرنیوز، ۹ مورد از مرگبارترین رعدوبرق‌ها را در ادامه با هم مرور می‌کنیم: ۱٫    کشته شدن ۳۲۳ گوزن در نروژ در ماه اوت ۲۰۱۶، رعدوبرق بیش از ۳۰۰ گوزن وحشی را در مرکز نروژ کشت. آژانس محیط‌زیست نروژ تصاویری وهم‌آور از لاشه صدها گوزن وحشی منتشر کرد که در سراسر منطقه‌ای کوچک در فلات کوه […]

بصیرنیوز، ۹ مورد از مرگبارترین رعدوبرق‌ها را در ادامه با هم مرور می‌کنیم:

۱٫    کشته شدن ۳۲۳ گوزن در نروژ
در ماه اوت ۲۰۱۶، رعدوبرق بیش از ۳۰۰ گوزن وحشی را در مرکز نروژ کشت. آژانس محیط‌زیست نروژ تصاویری وهم‌آور از لاشه صدها گوزن وحشی منتشر کرد که در سراسر منطقه‌ای کوچک در فلات کوه Hardangervidda افتاده بودند. این آژانس اعلام کرد ۳۲۳ گوزن کشته شدند. مرگ گوزن‌ها یا دیگر حیوانات وحشی توسط رعدوبرق غیرمعمول نیست. اما این رویداد به‌طور غیرمنتظره‌ای مرگبار بود. گوزن‌ها در هوای بد نزدیک به هم می‌مانند و به همین دلیل یک‌باره تعداد زیادی از آن‌ها کشته شدند.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۲٫    ۳۰۰ نفر در اثر اصابت رعدوبرق جان باختند

در ۲۶ ژوئن ۱۸۰۷، رعدوبرق به یک کارخانه باروت در کشور کوچک لوکزامبورگ در اروپا اصابت می‌کند و بیش از ۳۰۰ نفر کشته می‌شوند. این فاجعه یکی از مرگبارترین سوانح رعدوبرق در تاریخ است. در آن سال لوکزامبرک در اشغال ارتش ناپلئون بود. دیکتاتور فرانسوی از این کشور برای ذخیره سلاح و مهمات استفاده می‌کرد. انبارهای زیرزمینی بسیاری به این منظور ساخته‌شده بود. در کیرشبرگ، قلعه‌ای در سال ۱۷۳۲ ساخته‌شده بود که به‌عنوان اسلحه‌خانه استفاده می‌شد. زمانی که رعدوبرق به آن اصابت کرد، مهمات درون آن مشتعل شدند و انفجار عظیمی رخ داد. این انفجار مناطق اطراف را هم دربر گرفت که چندین آتش‌سوزی دیگر هم ایجاد کرد.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۳٫    رعدوبرق تمام اعضای یک تیم فوتبال را می‌کشد

در سال ۱۹۹۸، تمام ۱۱ نفر عضو یک تیم فوتبال توسط رعدوبرق کشته شدند که باعث شد تیم مقابل کاملاً سالم بماند. سی نفر دیگر در این بازی که در جمهوری دموکراتیک کنگو برگزار می‌شد، دچار سوختگی شدند. مردم محلی که جادو باور داشتند در این فکر بودند که شاید کسی تیم را طلسم کرده است. نتیجه بازی ۱-۱ مساوی بود و بعد از اصابت رعدوبرق، ورزشکاران تیم میزبان هیچ صدمه‌ای ندیدند.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۴٫    ۱۹ گاوی که زیر درخت پناه گرفته بودند با رعدوبرق کشته می‌شوند

در ماه اوت ۲۰۱۶ در شهر هالزویل در ایالت تگزاس، رعدوبرق به درختی اصابت کرد و نوزده گاوی که زیر آن پناه گرفته بودند را کشت.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۵٫    زخمی شدن ۳۳ نفر در یک جشنواره موسیقی

به گزارش فرادید، در یک فستیوال موسیقی راک در شهر مندیگ در سال ۲۰۱۵، دو رعدوبرق اصابت می‌کند. در اولین رعدوبرق هشت نفر از اعضای تیم تولید در پشت‌صحنه مجروح می‌شوند. مسئولان کنسرت را متوقف می‌کنند و از تماشاچیان می‌خواهند زیر چادرهای مقاوم در برابر رعدوبرق پناه بگیرند. اندکی قبل از ساعت چهار صبح رعدوبرق دوم به اردوگاه اصابت می‌کند و ۲۵ نفر دیگر مجروح می‌شوند. هیچ‌کس مستقیماً مورد اصابت قرار نگرفت.
مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۶٫    سه نفر در ساحل آرژانتین با رعدوبرق کشته شدند

در سال ۲۰۱۴، یک صاعقه سه نفر در ساحل آرژانتین را کشت و ۲۲ نفر را زخمی کرد. رافائل می‌گوید: “در چادری پناه گرفته بودیم که انفجاری رخ داد و دیدم دوستم به زمین افتاد.” دست دوستش زخمی شده بود و به همین دلیل به دنبال پزشک رفت. اما زمانی که برگشتند دوستش مرده بود. قربانی دیگر پسر ۱۷ ساله‌ای بود که در جین بازی در ساحل صاعقه او را کشته و چند تن از اعضای خانواده‌اش را زخمی کرده بود.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۷٫    رعدوبرق سبب ایجاد انفجار شد و سپس ۳۰۰۰ نفر کشته شدند

در سال ۱۷۶۹، رعدوبرقی مرگبار در برسکای ایتالیا اتفاق افتاد. صاعقه به کلیسای “سنت نرز” برخورد کرد و ۹۰ تن باروتی که در خزانه‌اش بود را منفجر کرد. انفجار حاصل سه هزار نفر را کشت و یک‌ششم شهر را نابود کرد.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۸٫    صاعقه سه مرد را در حین بازی فوتبال کشت

در سال ۲۰۰۸، صاعقه سه بازیکن فوتبال در کامبوج را کشت و سه نفر دیگر را راهیِ بیمارستان کرد. همه قربانیان حدود بیست سال سن داشتند.

مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

۹٫    ۱۸ کورک در مدرسه‌ای در اوگاندا کشته شدند

در سال ۲۰۱۱، صاعقه به مدرسه‌ای ابتدایی در غرب اوگاندا اصابت کرد که ۱۸ کودک کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند. رسانه‌های محلی گزارش کردند که ۲۱ دانش‌آموز دیگر در مدرسه راهنمایی در منطقه Zombo حدود ۳۸۰ کیلومتری شمال کامپالا دچار سوختگی شدند.
مرگبارترین صاعقه‌های تاریخ!

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news