امروز : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۶:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رژیم غذایی کم‌ نمک همیشه خوب نیست

طبق مطالعه جدید محققان، حذف غذاهای پرنمک همیشه برای سلامت قلب مفید نیست. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون دریافتند شرکت‌کنندگان حاضر در یک مطالعه بلندمدت بعد از پیروی از یک رژیم غذایی کم‌نمک، با فواید سلامت روبه‌رو نبودند. لین مور، سرپرست تیم تحقیق در این‌باره می‌گوید: ما دریافتیم رژیم غذایی کم‌نمک (کم سدیم) در طول […]

طبق مطالعه جدید محققان، حذف غذاهای پرنمک همیشه برای سلامت قلب مفید نیست. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون دریافتند شرکت‌کنندگان حاضر در یک مطالعه بلندمدت بعد از پیروی از یک رژیم غذایی کم‌نمک، با فواید سلامت روبه‌رو نبودند. لین مور، سرپرست تیم تحقیق در این‌باره می‌گوید: ما دریافتیم رژیم غذایی کم‌نمک (کم سدیم) در طول ۲۰ یا ۳۰ سال بعد هیچ فایده‌ای از لحاظ فشارخون یا ریسک ابتلا به بیماری قلبی برای کسانی که از این رژیم پیروی می‌کنند، نداشت. در ادامه ابن مطلب را به نقل از همشهری بخوانید.

رژیم غذایی کم‌نمک همیشه سالم نیست
از سوی دیگر، این افراد زمانی که مصرف پتاسیم بالایی داشتند از سلامت بهتری نیز بهره‌مند بودند. به گفته مور، مصرف بیشتر پتاسیم رابطه قوی‌ای هم با کاهش فشارخون و هم با ریسک کمتر بیماری قلبی دارد.

با این حال انجمن قلب آمریکا، مصرف بیش از ۲۳۰۰ میلی‌گرم – در حدود یک قاشق چایخوری- سدیم را در روز توصیه نمی‌کند. مواد خوراکی سرشار از پتاسیم نیز شامل سبزیجات برگدار سبز، سیب‌زمینی، لوبیا، کدو، ماست، ماهی قزل‌آلا، آووکادو، موز و قارچ است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news