وبلاگستان

آرشیو

سرمربی شیاطین سرخ در صورتی که اتهام تخلف مالیاتی‌اش ثابت شود، ممکن است به ۶ سال زندان محکوم شود.

دادستانی مادرید اخیراً ژوزه مورینیو را به فرار از پرداخت مالیاتی به مبلغ ۳٫۳ میلیون یورو در ۲ سال نخست از ۳ سال مربیگری‌اش در رئال مادرید متهم کرده است، اتهامی که سرمربی کنونی تیم فوتبال منچستریونایتد قویاً آن را تکذیب کرده است.

طبق ادعای دادستانان اسپانیایی مورینیو ۵۴ ساله از اعلام واقعی درآمدهایش در اسپانیا خودداری کرده تا مجبور به پرداخت تمام مالیات آن نشود. او متهم است که سال ۲۰۱۱ مبلغ ۱٫۶ میلیون یورو و در سال ۲۰۱۲ مبلغ ۱٫۷ میلیون یورو از مالیات درآمدهایش را پرداخت نکرده است.

حالا نشریه «ساندی تایمز» انگلیس مدعی شده است یک شبکه پیچیده از شرکت‌ها و حساب‌های بانکی برای دور زدن قانون و اجتناب از پرداخت مالیات بر درآمد طراحی شده بود که مورینیو هم از این شیوه برای فرار مالیاتی استفاده کرده بود. اسناد منتشرشده ظاهراً نشان می‌دهد که سرمربی پیشین چلسی در این راه از مشاوران مالی بریتانیایی و اسپانیایی نیز بهره می‌برده است.

طبق این گزارش، اداره درآمد و گمرگ انگلیس هم خواستار تحقیق در مورد سرمربی منچستریونایتد شده و در صورتی که اتهام تخلف مالیاتی‌ ژوزه مورینیو ثابت شود، ممکن است وی به ۶ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی ۱۷٫۴ میلیون پوند محکوم شود.

کد خبر: 146695

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۰۵ تیر ۱۳۹۶

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید