امروز : پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روغن زیتون تصفیه نشده بخورید تا آلزایمر نگیرید

محققان در مطالعه‌ای جدید دریافتند روغن زیتون تصفیه نشده به حفاظت در مقابل بیماری آلزایمر کمک می‌کند. روغن زیتون فوق خام و تصفیه نشده دارای فواید زیادی برای سلامت است، و حال محققان بر این باورند روغن زیتون ممکن است به از بین رفتن برخی تاثیرات بیماری آلزایمر کمک کند. در ادامه این مطلب را […]

محققان در مطالعه‌ای جدید دریافتند روغن زیتون تصفیه نشده به حفاظت در مقابل بیماری آلزایمر کمک می‌کند. روغن زیتون فوق خام و تصفیه نشده دارای فواید زیادی برای سلامت است، و حال محققان بر این باورند روغن زیتون ممکن است به از بین رفتن برخی تاثیرات بیماری آلزایمر کمک کند. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.

فایده روغن زیتون تصفیه نشده در مقابله با آلزایمر
در مطالعه جدید، محققان دانشگاه تمپل پنسیلوانیا دریافتند روغن زیتون به عنوان بخشی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای، از حافظه و توانایی یادگیری حفاظت می‌کند.

دکتر دومنیکو پراتیکو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: ما دریافتیم روغن زیتون موجب کاهش التهاب مغز می‌شود، اما مهم‌تر این است که موجب فعال سازی فرآیندی موسوم به «اتوفاژی» می‌شود.

اتوفاژی، فرایند عادی بدن است که با نابودی سلول‌ها مقابله می‌کند.

این تحقیق، بر روی نوع خاصی از موش‌ها انجام شد که با اقدامات مهندسی مبتلا به مشخصات آلزایمر نظیر اختلال حافظه شده بودند.

یافته‌ها نشان داد موش‌های که خوراک سرشار از روغن زیتون خورده بودند به شکل قابل توجهی در تست‌های حافظه و یادگیری بهتر عمل کردند. بعلاوه روغن زیتون منجر به تغییرات ظاهری نظیر اضافه وزن نشده بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news