امروز : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ - ۱۴:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افول آمریکا در سایه بازی با واژه «حقوق بشر»

بصیر، واژه حقوق بشر مدتی است به عنوان یک ابزار در اختیار برخی از مدعیان دموکراسی قرار دارد، به گونه‌ای که با هرگونه استفاده ابزاری از آن به دنبال دست‌یابی به خواسته‌های خود هستند. حقوق بشری که با منافع برخی از کشورها تنظیم می‌شوند و در به وسیله آن در مقابل سایر کشورها قدعلم می‌کنند. […]

بصیر، واژه حقوق بشر مدتی است به عنوان یک ابزار در اختیار برخی از مدعیان دموکراسی قرار دارد، به گونه‌ای که با هرگونه استفاده ابزاری از آن به دنبال دست‌یابی به خواسته‌های خود هستند.
حقوق بشری که با منافع برخی از کشورها تنظیم می‌شوند و در به وسیله آن در مقابل سایر کشورها قدعلم می‌کنند.
اگر بخواهیم برای این بحث مطرح شده مثالی بیاوریم، قطعنامه‌های تصویب شده از سوی کشور کانادا در سازمان ملل و تحریم‌های مختلف از سوی آمریکا حتی در پسابرجام چندنمونه از این‌گونه مصادیق است.

آمریکا جولانگاه انسان‌های بی‌شرم و مزدور است
محمد نبی‌زاده کارشناس ارشد علوم سیاسی در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: حقوق بشر در ادبیات سیاسی برخی از کشورها متفاوت است.
وی تصریح کرد: در واقع بسیاری از این کشورهای غربی و مدعی دموکراسی از این واژه در راستای منفعت خود استفاده می کنند، یعنی در بسیاری از موارد آن حرکتی را که خود انجام می دهند را مجاز دانسته و همان حرکت را در کشوری دیگر که منافع آنها را تامین نمی‌کنند ضدحقوق بشر می دانند.
این کارشناس ارشد علوم سیاسی خاطرنشان کرد: اگر به جنایت‌های گذشته دولتمردان آمریکا نگاهی بیاندازیم، به این نتیجه می‌رسیم که باید به اعمال ضد حقوق بشری خود افتخار کنیم.
نبی‌زاده تصریح کرد: در ایران اسلامی برای کسانی که از روی عمد قتل انجام می‌دهند و حق انسان را برای ادامه زندگی سلب می‌کنند اعدام کمترین مجازات به حقی است که در انتظار فرد خاطی قرار دارد اما نه تنها در غرب این فرد را جریمه و مجازات نمی‌کنند بلکه با تبرئه آن به وی اجازه اظهار نظری می‌دهد که حتی از آن عمل قبلی‌اش نیز بدتر است.
وی افزود: در واقع قتل و غارت در پی دستیابی به اهداف شوم خود را حقوق بشر می‌دانند و آن‌وقت خود را مهیا حضور در پای مذاکرات برای عدم دستیابی کشورمان به عنوان مثال انرژی هسته‌ای می‌کردند.
این کارشناس ارشد سیاسی تصریح کرد: در آمریکا امنیت هر روز رو به افول است و بزهکاری افزایش می یابد، نیروی قهریه دیگر توان مقابله با جنایت‌های حاکم در این کشور را ندارد و در واقع آمریکا جولانگاه انسان‌های بی‌شرم مزدور شده است.

حقوق بشر ایرانی همواره مدافع امنیت و تامین کننده منافع مردم
کریم محمدزاده مدرس علوم سیاسی نیز در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز با اشاره به حقوق بشر و کاربرد این ادبیات در ایران اسلامی، اظهار کرد: حقوق بشر ایرانی همواره مدافع امنیت و تامین کننده منافع مردم سرزمین خود شده و در مقابل زیاده‌خواهی های کشورهای استعمارگر ایستاده است.
وی با بیان اینکه غرب به ویژه آمریکا که امروز در خون جنایت‌های خود علیه مردم کشورش غوطه‌ور است قطعنامه ضد ایرانی و ضد حقوق بشری تصویب می‌کند و به دنبال تشویش افکار عمومی دنیا است، تصریح کرد: این نشان می‌دهد که محبوبیت دولت آمریکا در نزد مردم این کشور به اندازه‌ای کم شده است که به دنبال سرکوب اعتراض‌های آنان است، اعتراض‌هایی که اگر در چند سال اخیر صورت می‌پذیرفت از آن به عنوان دموکراسی یاد و استقبال می‌کردند.
این مدرس علوم سیاسی افزود: همچنین حضور پائین و کم‌رنگ مردم در انتخابات نیز پیام مهمی برای سردمداران آمریکایی بود و نشان از کم شدن اقبال عمومی به این دولت است.
محمدزاده تصریح کرد: دولتی که در کشورهای دیگر به دلیل دستیابی به منافع خود، نسبت به تبعیض نژادی بدترین واکنش را نشان می‌دهد و در کشور خود به بدترین شکل خود این تبعیض را ایجاد می‌کند نمی‌تواند مدافع حقوق بشر باشد.
به گزارش بصیرنیوز، بر اساس رهنمودهای رهبری، افول آمریکا روز به روز نزدیک‌تر می شود، دولتی که از سوی مردم کشورش طرد شده، در بیش از ۱۵۰ ایالت تظاهرات علیه آن‌ها می‌شود و نارضایتی‌های سیاسی و اقتصادی افزایش یافته است، به این تیجه رسیده دیگر نمی‌تواند اعتماد مردم کشورش را جلب کند و با اتخاذ مواضع ضدنقیض به حرکت جنبش‌های ضدخود رونق بخشیده است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news