امروز : جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۲۲:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چاقی دوران کودکی منجر به این بیماری می‌شود

چاقی ممکن است کودکان را در معرض ریسک بیماری‌های مفاصل ران و لگن قرار دهد که دارای عوارض طولانی مدت در زندگی است. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید. بیماری «لغزش اپی فیز سر استخوان ران» (SCFE) شایع‌ترین بیماری ناحیه لگن در نوجوانی است. معمولا این بیماری نیاز به عمل […]

چاقی ممکن است کودکان را در معرض ریسک بیماری‌های مفاصل ران و لگن قرار دهد که دارای عوارض طولانی مدت در زندگی است. در ادامه این مطلب را به نقل از سلامت نیوز بخوانید.

چاقی دوران کودکی منجر به بیماری‌های مفصل ران می‌شود
بیماری «لغزش اپی فیز سر استخوان ران» (SCFE) شایع‌ترین بیماری ناحیه لگن در نوجوانی است. معمولا این بیماری نیاز به عمل جراحی دارد، می‌تواند همراه با درد قابل توجهی باشد و غالبا منجر به جابجا شدن سر استخوان ران در ناحیه لگن در دوره نوجوانی یا اوایل بزرگسالی می‌شود.

کودکان مبتلا به SCFE کاهش قابل توجهی در حرکات شان تجربه می‌کنند و غالبا قادر به حرکت کامل ران یا چرخش کامل ران پا به داخل نیستند.

تشخیص زودهنگام SCFE مهم است چراکه اگر این لغزش درمان نشود، این تغییرشکل بدتر می‌شود. محققان دانشگاه لیوورپول انگلستان تمامی گزارشات افراد کمتر از ۱۶ سال را که مبتلا به SCFE بودند و بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳ ثبت شده بود را بررسی کردند.

با استفاده از قد و وزن ثبت شده کودکان قبل از ابتلا به این بیماری محققان دریافتند چاقی دوره کودکی بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را در نوجوانی به همراه دارد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news