امروز : یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۸:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست ۶ کشور برای پس‌گرفتن جام‌جهانی از قطر

ساکرنت نوشت: کشورهای عربستان، یمن، موریتانی، امارات، بحرین و مصر با ارسال نامه‌ای به فیفا، خواستار پس گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از کشور قطر شدند. تمام این کشورها ماه گذشته روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و این کشور را متهم به حمایت از تروریست‌ها کرده‌اند. در نامه‌ای که این کشورها به […]

ساکرنت نوشت: کشورهای عربستان، یمن، موریتانی، امارات، بحرین و مصر با ارسال نامه‌ای به فیفا، خواستار پس گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از کشور قطر شدند. تمام این کشورها ماه گذشته روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و این کشور را متهم به حمایت از تروریست‌ها کرده‌اند.

در نامه‌ای که این کشورها به فیفا ارسال کرده‌اند، آنها به خطرات جام جهانی ۲۰۲۲ برای هواداران و همچنین امنیت بازیکنان در کشوری که پایگاه تروریست‌ها است اشاره کردند. آنها با اشاره به بند “۸۵” اساسنامه فیفا که در صورت ضرورت فیفا توانایی تغییر میزبانی جام جهانی را دارد اشاره کردند.

از بین کشورهای یاد شده شاید بتوان گفت‌ تنها عربستان شانس حضور در جام جهانی را دارد. آنها از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۶ در چهار دوره جام جهانی حاضر بودند و اکنون نیز امیدوار هستند بتوانند برای پنجمین بار به این مهم دست یابند.

امارات که تنها یک بار در سال ۱۹۹۰ در جام جهانی حاضر بود شانس بسیار کمی برای رسیدن به جام جهانی را دارد. همچنین مصر که از سال ۹۰ به جام جهانی صعود نکرده است، نیز شانس رسیدن به جام جهانی را دارد.

دیگر کشورها هرگز به جام جهانی صعود نکرده‌اند و در این دوره هم شانسی برای رسیدن به جام جهانی ندارند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news