امروز : چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۲۱:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چند درصد جمعیت ایران بالای ۶۵ سال دارند؟

نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ نشان می‌‏دهد که فقط ۶٫۱ درصد از مردم ایران ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند. نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ نشان می‌‏دهد جمعیت کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر است که این جمعیت در ۲۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۵ خانوار زندگی […]

نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ نشان می‌‏دهد که فقط ۶٫۱ درصد از مردم ایران ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند.
نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ نشان می‌‏دهد جمعیت کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر است که این جمعیت در ۲۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۵ خانوار زندگی می‌‏کنند. بر این اساس در كل كشور به طور متوسط ۳٫۳ نفر در هر خانوار زندگی می‌‏كنند.

جمعیت مردان ۴۰ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۴۲ نفر و جمعیت زنان نیز ۳۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۸۲۸ نفر است و این در حالی است که نسبت جنسی در کشور ۱۰۳ است، بدین معنا که به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۰۳ نفر مرد در ایران زندگی می‌کنند.

از كل جمعيت كشور ۲۴ درصد در گروه سنی صفر تا ۱۴ ساله، ۶۹٫۹ درصد در گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ ساله و ۶٫۱ درصد هم در گروه سنی ۶۵ ساله و بیشتر قرار دارند.

در بین استانهای کشور، استان تهران با ۱۳ ميليون ۲۶۷ هزار و ۶۳۷ نفر پر جمعيت ترين و استان ايلام با ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر كم جمعيت ترين استان كشور است .

کاربران گرامی می‌‏توانند برای مشاهده نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به سایت مرکز آمار ایران به نشانیwww.amar.org.ir مراجعه کنند/آ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news