وبلاگستان

آرشیو

یک مدرس دوره­‌های استقرار و بقاء در طبیعت بر ضرورت جذب "اکوتورلیدر" توسط آژانس‌های گردشگری برای حفظ جان آدم‌ها و حفاظت از طبیعت تاکید کرد.

محمود سخت‌باز درباره اهمیت آموزش‌های اکوتوریسم برای حفاظت از طبیعت اظهار داشت: به هر حال  آدم‌ها در طعمه حوادث هستند، و باید دوره­‌های استقرار و بقاء در طبیعت را فراگیرند.

این مدرس دوره­‌های استقرار و بقاء در طبیعت ادامه داد: کسانی که این آموزش‌ها را فرا می‌گیرند “اکوتورلیدر” هستند، و هر آژانس گردشگری موظف است یکی از این دانش آموخته‌های اکوتوریسم را به‌کار گیرد.

سخت‌باز تصریح کرد: این افراد کسانی هستند که برپایی چادر در طبیعت را فراگرفتند، خزندگان را می‌شناسند، مناطق خطر را آگاه هستند، و می‌دانند در کدام مناطق اتراق کنند و از بودن در کدام مناطق پرهیز کنند.

وی بیان داشت: فرایند آموزش فعالان اکوتوریسم به یک نهضت بسیار خوبی تبدیل شده است که پایه گذار آن نیز موسسه طبیعت و با همت شادروان “محمد علی اینانلو” بود که با کمک همدیگر این فکر را پرورش دادیم که چه کنیم، تا براساس نیم قرن تجربه طبعیت گردی‌مان برای این طبیعت کار مفیدی انجام شود که در نهایت دوره‌های اکوتوریسم در ایران راه اندازی شد.

کد خبر: 148251

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۰۱ مرداد ۱۳۹۶

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید