امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۲۳:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۵ راهکار ساده برای کنار آمدن با گرما در طول سفر

توجه به تغذیه و مواد غذایی مصرفی در سفر بسیار مهم است و با رعایت چند نکته ساده می‌توان از سفر خود بیشترین لذت را برد. در ادامه این مطلب را به نقل از بیتوته بخوانید. یکی از مواد غذایی مهم و حساس آب مصرفی است؛ از آب چشمه، نهر و رودخانه برای آشامیدن استفاده […]

توجه به تغذیه و مواد غذایی مصرفی در سفر بسیار مهم است و با رعایت چند نکته ساده می‌توان از سفر خود بیشترین لذت را برد. در ادامه این مطلب را به نقل از بیتوته بخوانید.

یکی از مواد غذایی مهم و حساس آب مصرفی است؛ از آب چشمه، نهر و رودخانه برای آشامیدن استفاده نکنید، همیشه آب‌های بطری بسته بندی شده همراه داشته باشید و باقیمانده آب بطری‌ها را پشت شیشه و زیر تابش نور خورشید قرار ندهید؛ اگر از سلامت آب در جایی بی‌اطلاعید، آن را بجوشانید و بعد مصرف کنید.
چگونه در سفر با گرما کنار بیاییم؟
 اگر مجبور شدید در رستوران غذا میل کنید رستورانی را انتخاب کنید که ظاهر رستوران، وضعیت کارکنان آن و شرایط بهداشتی محیط مناسب و کارکنان آن کارت بهداشتی معتبر داشته باشند؛ در صورت مصرف مواد غذایی کنسروی قبل از مصرف حتما ۲۰ دقیقه بجوشانید و از مصرف کنسروهای باد کرده یا زنگ زده جداً خودداری کنید.

به جای سالاد و سبزی خوردن در رستوران‌ها که احتمال آلودگی آن زیاد است، ماست بخورید، یک راه ساده و مطمئن آن است که از منزل با خود گوجه فرنگی و خیار و لیمو ترش شسته شده همراه داشته باشید و در رستوران در کنار غذایی که سفارش می‌دهید از گوجه فرنگی و خیار خرد شده که همراه خود دارید استفاده کنید.

غذاهایی را که با خود به سفر می‌برید نیم پز نکنید، یا از همان اول غذا را کامل بپزید یا اینکه در مقصد اقدام به پخت آن کنید؛ غذاهایی مثل کتلت و کوکو یا تخم مرغ پخته برای سفر مناسب هستند و غذاهایی مثل الویه و کباب کوبیده، کالباس و سوسیس بسیار حساس و فساد پذیر هستند؛ غذایی که برای بین راه تهیه می‌کنید نباید آبکی باشد؛ غذاهای آبکی مثل انواع خورش‌ها، سریع‌تر فاسد می‌شوند، چون میکروب‌ها و باکتری‌ها در فضای مایع، محیط مناسب تری برای رشد و تکثیر دارند؛ غذایی را که برای سفر آماده می‌کنید با توجه به فصل گرما در طول راه کاملا خنک نگهدارید.

به جای نوشابه‌های گازدار، همراه باغذا دوغ کم نمک و بدون گاز سفارش دهید، در خصوص مصرف تنقلات در سفر اظهار کرد: در طول راه به عنوان تنقلات مقداری آجیل مثل نخودچی، کشمش، خرما، انجیر خشک، گردو، بادام، پسته و فندق کم نمک و یا تخمه‌های کم نمک به همراه داشته باشید؛ این تنقلات بسیار سالم‌تر وکم ضررتر از چیپس، پفک و نوشابه‌های گازدار هستند.

بسیاری از افراد مایلند در طول مسیر، بساط پختن کباب و جوجه کباب برپا کنند که غذای سالم، مطبوع و با کیفیتی خورده باشند توصیه کرد: باید توجه داشت که گوشت و مرغ را از منزل و در ظرف یخ گذاشته و دقت کنید در طول راه و قبل از کباب کردن، کاملا سرد نگهداری شود؛ از گوشت هایی که در هوای آزاد آویزان شده و به فروش می‌رسند استفاده نکنید.

انواع میکروب‌ها و تخم انگل‌ها با مصرف گوشت هایی که ممکن است خوب پخته نشوند به بدن منتقل می‌شود؛ در زمان تهیه کباب و جوجه کباب، مواظب باشید که تمام قسمت هایش به خصوص داخل آن کاملا حرارت دیده و به خوبی پخته شود تا در صورت وجود آلودگی احتمالی با پختن از بین برود؛ کبابی که خوب پخته شده باشد، قهوه ایی رنگ است و اگر قسمت داخل کباب هنوز قرمز رنگ است، به این معنی است که پخته نشده و آلودگی احتمالی آن از بین نرفته است که نتیجه اش مسمومیت غذایی همراه با اسهال، استفراغ، دل درد و دل پیچه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news