امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری نمایشگاه «تعامل» در فریدونکنار

بصیرنیوز، خلیل سمایی‌جابلو دبیر نمایشگاه هنرمندان خانه دوست فریدونکنار با نام تعامل، در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد:  نمایشگاه تعامل آثار گروهی از هنرمندان خانه دوست فریدونکنار با بهره گیری از مدیا، ابزار و امکانات مرسوم برای تولید نشانه‌هایی که دلالت‌گر است برپا می‌شود. وی تصریح کرد: ساختار آثار تولید شده از زمینه‌مندی اجتماعی و […]

بصیرنیوز، خلیل سمایی‌جابلو دبیر نمایشگاه هنرمندان خانه دوست فریدونکنار با نام تعامل، در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد:  نمایشگاه تعامل آثار گروهی از هنرمندان خانه دوست فریدونکنار با بهره گیری از مدیا، ابزار و امکانات مرسوم برای تولید نشانه‌هایی که دلالت‌گر است برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: ساختار آثار تولید شده از زمینه‌مندی اجتماعی و سیاسی ایجاد شده است و همچنین تلاش دارد بر ذهنیت مخاطب تاثیر بگذارد.

نمایشگاه هنرمندان خانه دوست فریدونکنار یادآور شد: هنرمند به عنوان آغاز کننده، جایگاه خود را حفظ می‌کند و در این میان رابظه دو سویه هنرمند با هنرمند، هنرمند با مخاطب خوانشگر و بر هم کنشی زیبایی شناختی و گفتمان ذهنی آن دو، برای تکمیل کردن ایده‌ها و فهم از اثر هنری را به وجود می‌آورد.

سمایی با اشاره به اینکه تقابل مخاطب با اثر هنری فرآیند تبدیل اثر به اثر جدید را ایجاد می کند، گفت: حضور بازدید کننده، نمایشگری اثر را تغییر نمی دهد بلکه تکمیل کردن و برقراری ارتباط با فضا، بعد، زمان و مهم‌تر از همه یک تعامل گری اندیشیده شده توسط هنرمند امکان ارتباط خلاق را می‌دهد.

وی افزود: آثار به نمایش در آمده امکان می‌سازد که خالق اثر و بازدیدکننده از هم و درباره هم یاد بگیرند، سپس المان اجتماعی، فرهنگی، سیاسی یکدیگر را بشناسند.

نمایشگاه هنرمندان خانه دوست فریدونکنار یادآور شد: در این رابطه فرآیند ارتباط، برهم کنشی، توسعه و مشارکت بین هنرمند، اثر و مخاطب را به وجود می‌آورد.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news