امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بشارت حضرت معصومه سلام الله به شیعیان

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی درخصوص مقام حضرت معصومه(س) گفت: حضرت معصومه (س) بعد از جده ارجمندشان حضرت زهرا (س) یک بانوی نمونه و بی‌نظیر هستند و ما بانویی با این همه خصوصیات مثبت و سازنده در اسلام نداریم. ایشان در دورانی که پدر بزگوارشان در زندان به سر می‌بردند و شرایط سخت را […]

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی درخصوص مقام حضرت معصومه(س) گفت: حضرت معصومه (س) بعد از جده ارجمندشان حضرت زهرا (س) یک بانوی نمونه و بی‌نظیر هستند و ما بانویی با این همه خصوصیات مثبت و سازنده در اسلام نداریم. ایشان در دورانی که پدر بزگوارشان در زندان به سر می‌بردند و شرایط سخت را می‌گذراندند دقیقا جای خالی پدر را پر می‌کردند و وقتی برادر بزرگوارشان آقا امام رضا(ع) به ایران آمدند این بار جای خالی برادر را پر می‌کردند. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت باشگاه خبرنگاران می‌خوانیم.

بشارت به ولادت حضرت معصومه سلام الله
وی افزود: چه از نظر علمی چه از نظر تربیتی و رفتاری جایگاه بالایی دارند و امام صادق(ع) به آقا موسی ابن جعفر (ع) بشارت دادند که خداوند به تو دختری عنایت خواهد کرد که هم نام مادرم فاطمه(س) است و خوشا به حال کسی که به شخصیت ایشان پی ببرد و معرفت نسبت به ایشان پیدا کند.
حجت الاسلام ادیب یزدی تصریح کرد: روایت «یا فاطمه اشفعی فی الجنه» ای فاطمه مرا برای ورود به بهشت شفاعت کن» مربوط به حضرت فاطمه معصومه (س) است و خطاب به ایشان است ولی بعضی فکر می‌کنند خطاب به وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) است. چون امام صادق(ع) فرمودند دخترم فاطمه معصومه برای شفاعت تمام شیعیان در روز قیامت کافی است. و این نکته جالب جایگاه حضرت فاطمه معصومه (س) را می رساند. امیدواریم معرفتمان نسبت به این بانوی بزرگوار عمیق‌تر بشود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news