وبلاگستان

آرشیو

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی در جمع خادمان حرم مطهر رضوی اظهار داشت: در این آستان نورانی به گونه‌ای که مورد رضا و پسند حضرت ثامن الحجج(ع) است، باید پذیرای زائران بود. میهمان نوازی از زائران امام الرئوف باید به نحوی باشد که پس از ترک حرم، زائر احساس کند گرامی داشته شده است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر اقدامی در بارگاه رضوی باید در راستای افزایش آسایش و رضایت زائران باشد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی در جمع خادمان حرم مطهر رضوی اظهار داشت: در این آستان نورانی به گونه‌ای که مورد رضا و پسند حضرت ثامن الحجج(ع) است، باید پذیرای زائران بود. میهمان نوازی از زائران امام الرئوف باید به نحوی باشد که پس از ترک حرم، زائر احساس کند گرامی داشته شده است.

عضو ‌مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هر اقدامی در بارگاه رضوی باید در راستای افزایش آسایش و رضایت زائران باشد، تأکید کرد: اگر قرار است پروژه عمرانی اجرا شود که به موجب آن رواق یا معبری مسدود می‌شود، لازم است در ارتباط با دلیل این انسداد به زائران توضیح داده شود.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه نورانی متعلق به تمام مسلمانان است و باید پاک بماند، اگر فردی از سر غفلت با ظاهری نامناسب به‌قصد تشرف به حرم آمد، تذکر به او باید با خوش‌رویی، خوش‌خلقی و با زبانی نرم باشد، زیرا این افراد دلداده امام هشتم هستند و بسیاری از این رفتارها از سر ناآگاهی و غفلت است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در حوزه امنیت باید ضمن رعایت اصول امنیتی به گونه‌ای عمل کرد که تسهیل امر زیارت دچار خدشه نشود.

وی در پایان تصریح کرد: هویت خادمی مهم‌ترین و اصلی‌ترین شأن برای خدام رضوی است، این هویت تنها منحصر به حرم مطهر نمی‌شود، بلکه در تمام شئون زندگی خادمان باید جاری و ساری باشد و نمی‌توان عرصه خدمت را از عرصه زندگی شخصی و اجتماعی خدام تفکیک دانست.

کد خبر: 148355

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۰۳ مرداد ۱۳۹۶

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید