امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اختصاص اعتبار ۳ میلیارد ریالی برای لایروبی دو قطعه آب‌بندان در فریدونکنار

بصیر، محمدرضا ضیایی در گفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به اهمیت آب بندان‌ها در تأمین آب زراعی و اشتغالزایی روستائیان، اظهار کرد: آب بندان‌ها علاوه بر اینکه نقش زیادی در اشتغالزایی و ایجاد رفاه نسبی و جلوگیری از کوچ روستائیان دارند، در ایجاد منظره‌های زیبا نیز حائز اهمیت هستند. وی خاطرنشان کرد: آب بندان‌ها با […]

بصیر، محمدرضا ضیایی در گفت‌وگو با بصیرنیوز با اشاره به اهمیت آب بندان‌ها در تأمین آب زراعی و اشتغالزایی روستائیان، اظهار کرد: آب بندان‌ها علاوه بر اینکه نقش زیادی در اشتغالزایی و ایجاد رفاه نسبی و جلوگیری از کوچ روستائیان دارند، در ایجاد منظره‌های زیبا نیز حائز اهمیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: آب بندان‌ها با توجه به پرورش ماهی در آن‌ها با افزایش درآمد روستائیان موجب رونق و توسعه اقتصادی منطقه می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: در سالهایی که خشکسالی موجب خسارت جبران ناپذیری می‌شود وجود آب بندان ها میزان خسارت را کاهش می‌دهد و موجب مدیریت آبی مفید برای رهایی از این مشکل است.

ضیایی یادآور شد: اعتباری در حدود ۳ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای لایروبی و مرمت دو قطعه آب‌بندان در روستاهای حیدرکلا و کریم‌کلا به مساحت مجموع ۲۵ هکتار مصوب شد که از مرداد ماه به مرحله اجرا می‌رسد.

وی ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه نیاز آبی ۱۰۰ هکتار از اراضی این دو روستا تأمین می‌شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news