امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ - ۱۶:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تغییراسم «ماری جوانا» به «گل» برای درآمد بیشتر

هر چند وقت یک‌بار نوع جدیدی از مواد روانگردان شایع می‌شود که هر کدام عوارض خاص خودش را دارد؛ بسیاری از عوارض این روانگردان‌ها شناسایی شده و برخی از عوارض نیز هنوز کشف نشده است؛ علف، قارچ، اشک، تسبیح، کروکودیل، نورجزک، ماشروم و «گل» از جمله این مواد مخدر هستند. مخدر «گل» چیست؟ گل یک […]

هر چند وقت یک‌بار نوع جدیدی از مواد روانگردان شایع می‌شود که هر کدام عوارض خاص خودش را دارد؛ بسیاری از عوارض این روانگردان‌ها شناسایی شده و برخی از عوارض نیز هنوز کشف نشده است؛ علف، قارچ، اشک، تسبیح، کروکودیل، نورجزک، ماشروم و «گل» از جمله این مواد مخدر هستند.

مخدر «گل» چیست؟

گل یک مخدر جدید نیست، در واقع همان «ماری جوانا» است که فروشندگان مواد برای سود بیشتر، برای آن اسم جدید و وسوسه کننده‌ای انتخاب کرده‌اند تا جوان‌ها را به سمت این ماده بکشانند. فروشندگان فکر می‌کنند اگر به جای «ماری جوانا» از کلماتی مانند «گل» استفاده کنند تمایل مصرف کنندگان برای دنبال کردن این ماده بیشتر می‌شود که متاسفانه در واقعیت هم همین طور است.

گل طی مدت اخیر در کشور ما شایع شده و افراد بسیاری را به سوی خود جذب کرده است.

«گل»؛ مخدری که نام فریبنده دارد

ماری‌جوانا یا گل ترکیبی از گیاه شاه‌دانه برای استفاده به عنوان داروی فعال‌کننده روان یا داروی طبی است. همچنین به جز ماری‌جوانا، ترکیبات دیگری از گیاه شاه‌دانه نظیر حشیش و روغن حشیش به دست می‌آید!

عوارض مصرف مواد مخدر گل

گل مخدری است که ضربان قلب را بالا می‌برد، احساس بی‌قراری می‌آورد، باعث توهم می‌گردد و با یک بار مصرف طوری عملکرد مغز را مختل می‌کند که زندگی بدون آن غیر ممکن می‌شود.

یکی از دلایلی که جوانان به این ماده روانگردان روی می‌آورند سرخوشی کاذب است، مصرف مواد روانگردان فقط در روز‌های اول باعث سرخوشی می‌شود و بعد از چند بار مصرف دیگر چنین حسی را نمی‌دهد. باید به این اشاره داشت در بعضی از موارد خود مصرف کننده هم نمی‌داند این موادی که مصرف می‌کند مخدر است؛ مواد مخدر گل را یا به صورت سیگار می‌کشند و یا اینکه این مواد را به عنوان تنباکو در قلیان مصرف می‌کنند. در بعضی از موارد هم دیده شده با این مواد شیرینی درست می‌کنند که پس از خوردن باعث شادی و سرخوشی کاذب می‌شود.

«گل»؛ مخدری که نام فریبنده دارد

کسانی که ماده مخدر گل را مصرف می‌کنند، تصورشان این است که به این مواد اعتیاد پیدا نمی‌کنند و در اوایل مصرف سرحال و خوشحال هستند، اما پس از چندین بار مصرف اگر این مخدر به آن‌ها نرسد باعث عصبانیت و پرخاشگری‌شان می‌شود.

شناسایی و امحا مکان‌های تولید گل در ایران

«علی مویدی» قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص ماده مخدر گل و مصرف آن در ایران اظهار داشت: این ماده روانگردان به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود.

وی ادامه داد: زمینه تهیه آن در کشور نیز متاسفانه وجود دارد و اطلاع رسانی‌های کامل و دقیق در خصوص این ماده روانگردان انجام شده است.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین گفت: مکان‌هایی که مبادرت به تولید ماده روانگردان گل می‌کردند شناسایی و امحا شده‌اند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news