امروز : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم حمایت دولت از صیادان برای توقف صید پرندگان در فریدونکنار/ به مردم و صیادان توهین نکنید

بصیر، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در جمع حبرنگاران با اشاره به طرح موضوع شکارغیرقانونی پرندگان مهاجر در تالاب‌های‌فریدو‌نکنار، اظهار کرد: متاسفانه برخی رسانه‌ها این موضوع را به صورت کلان و تنها بُرشی از آن را مطرح می‌کنند که به طور حتم این‌گونه اقدامات رسانه‌ها و اظهارات نابخردانه آن‌ها به هیچ عنوان قابل […]

بصیر، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در جمع حبرنگاران با اشاره به طرح موضوع شکارغیرقانونی پرندگان مهاجر در تالاب‌های‌فریدو‌نکنار، اظهار کرد: متاسفانه برخی رسانه‌ها این موضوع را به صورت کلان و تنها بُرشی از آن را مطرح می‌کنند که به طور حتم این‌گونه اقدامات رسانه‌ها و اظهارات نابخردانه آن‌ها به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه توهین به مردمی که امرار معاش آن‌ها با صید و صیادی انجام می‌شود رویکرد مناسبی از سوی برخی رسانه‌ها نیست، خاطرنشان کرد: شکار، بخشی از فعالیت‌های روزانه برخی صیادان است و این افراد زمین‌های خود را برای صید پرندگان از کشت خارج کردند و اگر قرار باشد که از صید جلوگیری شود باید فکری برای این صیادان شود.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هزینه‌هایی که این صیادان برای قرق کردن زمین از جیب خود پرداخت می‌کنند، متاسفانه با بی‌توجهی دولت فراموش شده و مسئولان به این موضوع هیچ‌گونه ورود نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید قبل از هرگونه  اظهارنظری مشکلات صیادان را مرتفع کنند، گفت: پرندگان کمیاب و نادر در دسته پرندگان مهاجر باید توسط مسئولان محیط زیست مشخص شود.

نانواکناری با تاکید بر فراهم کردن محیطی سالم برای حفظ پرندگان مهاجر و تصمیم مناسب برای شکارچیان خاطی، یادآور شد: متاسفانه در این میان افراد صیادی هستند که ورود نادرستی به موضوع صید دارند اما از صداوسیما و طرح برخی مسائل گلایه‌هایی وجود دارد.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا مرغابی‌ها و غازها در مرحله انقراض قرار دارند؟ اظهار کرد: نوع پرندگان مهاجر و آن‌هایی که در خطر انقراض هستند باید مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: به طورحتم مردم  به این مسائل آشنا هستند و پخش مستندهای یک‌جانبه نوعی توهین به مردم است و این نشان‌دهنده این است که محیط زیست با برخوردهای چکشی به فکر مردم و پرندگان نیست.

نانواکناری افزود: بنده از آمادگی لازم برای حضور در هرگونه مناظره در این خصوص برخوردارم.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news