وبلاگستان

آرشیو

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم.

احمد اسدی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت روزهای پنج‌شنبه و جمعه در آسمان مازندران تداوم دارد، افزود: این سامانه بارشی از بامداد شنبه از آسمان استان خارج خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه دمای هوا طی این مدت بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، تصریح کرد: بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات بالای ۲ هزار و ۵۰۰ متر استان به‌صورت باران و برف خواهد بود.

اسدی با اعلام اینکه روزهای شنبه و یک‌شنبه جو پایداری در آسمان مازندران به همراه با افزایش نسبی دمای هوا حاکم می‌شود، تصریح کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از یک‌شنبه شب تا روز دوشنبه مجدداً سامانه بارشی دیگری از روی منطقه عبور می‌کند که پیامد آن بارندگی و وزش باد در آسمان استان خواهد بود.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای هوا مربوط به ساری با ۲۵ درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بده با ۴درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران نیز طی پایان هفته جاری به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر: 153204

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۶

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید