امروز : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۲۳:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آسمان مازندران بارانی می‌شود/ کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا

احمد اسدی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد. وی با اشاره به اینکه این وضعیت روزهای […]

احمد اسدی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز با تقویت جریانات شمالی و عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو شاهد بارندگی، وزش باد و احتمال رعدوبرق از سمت غرب مازندران هستیم که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت روزهای پنج‌شنبه و جمعه در آسمان مازندران تداوم دارد، افزود: این سامانه بارشی از بامداد شنبه از آسمان استان خارج خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه دمای هوا طی این مدت بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، تصریح کرد: بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات بالای ۲ هزار و ۵۰۰ متر استان به‌صورت باران و برف خواهد بود.

اسدی با اعلام اینکه روزهای شنبه و یک‌شنبه جو پایداری در آسمان مازندران به همراه با افزایش نسبی دمای هوا حاکم می‌شود، تصریح کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از یک‌شنبه شب تا روز دوشنبه مجدداً سامانه بارشی دیگری از روی منطقه عبور می‌کند که پیامد آن بارندگی و وزش باد در آسمان استان خواهد بود.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دمای هوا مربوط به ساری با ۲۵ درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بده با ۴درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران نیز طی پایان هفته جاری به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news