امروز : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۲۰:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عینک‌ساز سوپر میلیاردر آلمانی + عکس

بزرگترین کمپانی عینک‌سازی اروپا متعلق به گونتر فیلمان مشهور به قیصر عینک‌سازان آلمان است که در ۷ کشور آلمان، اتریش، سوئیس، لهستان، لوکزامبورگ، هلند و ایتالیا بیش از ۷۰۰ شعبه دارد. این کمپانی سالانه حدود ۸ میلیون عینک به فروش می‌رساند؛ در آمد این کمپانی رقمی بیش از ۱٫۵ میلیارد یورو معادل ۲۱ درصد کل […]

بزرگترین کمپانی عینک‌سازی اروپا متعلق به گونتر فیلمان مشهور به قیصر عینک‌سازان آلمان است که در ۷ کشور آلمان، اتریش، سوئیس، لهستان، لوکزامبورگ، هلند و ایتالیا بیش از ۷۰۰ شعبه دارد. این کمپانی سالانه حدود ۸ میلیون عینک به فروش می‌رساند؛ در آمد این کمپانی رقمی بیش از ۱٫۵ میلیارد یورو معادل ۲۱ درصد کل بازار عینک اروپاست.

گونتر در روز ۱۷ سپتامبر سال ۱۹۳۹ میلادی متولد شد، پدرش معلم و مادرش خانه‌دار بود. در آن روز ۱۶ روز از جنگ جهانی دوم توسط آلمانها می‌گذشت. به این ترتیب، کودکی و نوجوانی او با جنگ و ویرانی پس از آن سپری شد. گونتر مایل بود عکاسی بیاموزد، اما به خواست پدرش دوره عینک‌سازی را پشت‌سر گذاشت.

در سال ۱۹۶۵، پس از پایان دوره آموزشی، گونتر فیلمان در یک کمپانی عینک‌سازی آغاز به‌کار کرد. او در سال ۱۹۷۲ اولین مغازه عینک‌سازی خود را در شهر کوچک “کوکس‌هافن” افتتاح کرد.

با بکارگیری یک ایده نو در سال ۱۹۸۱ فیلمان در بازار عینک آلمان انقلابی برپا کرد. در آن زمان گرچه شرکت‌های بیمه درمانی، هزینه عینکهای طبی را کاملاً پرداخت می‌کردند، اما این عینکها از جهت کیفیت و شکل ظاهری چندان مورد علاقه مشتریان نبودند؛ به این ترتیب اگر کسی عینک شیک و زیبا می‌خواست باید خود هزینه آن را پرداخت می‌کرد. در این شرایط فیلمان موفق شد ۹۰ نوع عینک مد روز و شیک را در مغازه‌اش بدون قیمت اضافی ارائه کند.

با بکارگیری این خلاقیت موفقیت اقتصادی فیلمان به‌حدی شد که مجبور شد شعبه‌های بعدی را راه‌اندازی کند؛ کمپانی او تا سال ۱۹۹۴ آنچنان بزرگ شد که فیلمان آن را به شرکت سهامی تبدیل کرد. این کسب و کار تا آنجا ارتقا یافت که نشریه فوربس در سال ۲۰۱۵ ثروت گونتر فیلمان را ۴٫۵ میلیارد یورو اعلام کرده است.

هم‌اکنون تنها یکی از کارخانه‌های وابسته به کمپانی فیلمان در راتنائو روزی ۱۴ هزار و پانصد عینک کامل و ۲۵ هزار قاب عینک تولید می‌کند. همچنین فیلمان یک آکادمی آموزشی دارد که ۴۰ درصد کل کارآموزان عینک‌سازی آلمان را آموزش می‌دهد.

فیلمان قصر “پلون” را خریداری و نوسازی کرد. این قصر اکنون به آکادمی آموزش عینک‌سازی فیلمان تبدیل شده و سالانه بیش از ۶ هزار نفر در آن آموزش می‌بینند.

کمپانی فیلمان بیش از ۱۷۰۰۰ کارمند دارد؛  ۲۹ درصد کارمندان شرکت فیلمان به درخواست خود بصورت نیمه وقت کار می‌کنند و ۳۰ درصد کارمندان این شرکت را زنان تشکیل می‌دهند.

این عینک‌ساز و میلیاردر آلمانی در کنار عینک‌سازی، عاشق کشاورزی و دامداری نیز هست. او ۲۲۰۰ هکتار زمین دارد و در آن به کشاورزی و دامپروری ارگانیک می‌پردازد.

محصولات ارگانیک فیلمان تحت عنوان و نام “لوتین‌زه” به فروش می‌رسند. او به افتخار هر یک از کارمندانش و بخاطر علاقه‌ای که به حفظ محیط‌زیست دارد سالی یک درخت برای هر یک می‌کارد. او تاکنون بیش از یک میلیون درخت برای کارمندانش کاشته است.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news