امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحصیل بیش از ۹۰۰ دانش‌آموز با شرایط اجتماعی خاص در نکا

حسین پالار در پاسخ به خبرنگار پیک نکا در زمینه دانش‌آموزان دارای شرایط خاص مختلف اقتصادی و اجتماعی در سطح مدارس این شهرستان، اظهار کرد: در شهرستان نکا بیش از ۹۰۰ دانش آموز با شرایط خاص اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشغول به تحصیل هستند. وی افزود: این افراد شامل دانش‌آموزان بدسرپرست، بی‌سرپرست، ازدواج کرده، مطلقه، […]

حسین پالار در پاسخ به خبرنگار پیک نکا در زمینه دانش‌آموزان دارای شرایط خاص مختلف اقتصادی و اجتماعی در سطح مدارس این شهرستان، اظهار کرد: در شهرستان نکا بیش از ۹۰۰ دانش آموز با شرایط خاص اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: این افراد شامل دانش‌آموزان بدسرپرست، بی‌سرپرست، ازدواج کرده، مطلقه، فرزندان طلاق و دارای والدین معتاد می‌شوند که البته بر نحوه و کیفیت تحصیل دانش‌آموزان نیز تأثیر می‌گذارند.

مدیر آموزش‌وپرورش نکا با بیان تحصیل بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز در پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در این شهرستان، خاطرنشان کرد: از همه کسانی که می‌توانند در حل مشکلات این دانش‌آموزان کمک کنند دعوت می‌شود.

افزایش ۲۰ درصدی پوشش سرویس‌های مدارس

این مسئول با اشاره به آغاز ساماندهی سرویس مدارس مختلف شهرستان از سال تحصیلی گذشته در نکا، اضافه کرد: کمیته نظارت بر سرویس مدارس با تشکیل جلسات مختلف با رانندگان و کارگروه مربوطه شامل پلیس راهور، سازمان حمل‌ونقل شهری و آموزش‌وپرورش به بررسی راهکارهای حل مشکلات این حوزه پرداخته است.

وی پوشش بر سرویس مدارس را نسبت به سال گذشته با افزایش ۲۰ درصدی توصیف کرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته تنها دو مورد گزارش تخلف درمورد سرویس مدارس وجود داشت که با پیگیری‌های به عمل آمده تمام خودروهای مد نظر برچسب‌گذاری و دارای شناسنامه شده‌اند.

پالار در ادامه پروژه مهر را مظهر عملی اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار کرد: در این پروژه بسیاری از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده با صرف کمترین هزینه ممکن و با بهره‌گیری از خود همکاران و دانش‌آموزان صورت گرفته است.

وی افزود: تعمیر بسیاری از تجهیزات ازجمله حدود دو هزار صندلی کلاس درس، رنگ‌آمیزی مدارس در کنار بهسازی و تعمیر بسیاری اقلام دیگر نیز با همین نگاه انجام شده که در کاهش هزینه‌ها بسیار اثرگذار بوده است.

مدیر آموزش‌وپرورش نکا با بیان به‌کارگیری دانش‌آموزان در برخی پروژه‌های تعمیراتی همراه با پرداخت حق‌الزحمه به آن‌ها، تصریح کرد: ازجمله اقدامات دیگر صورت گرفته در این زمینه صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی بوده که با بکارگیری تجهیزات مناسب و روش مصرف درست در این راستا نیز با کاهش مناسب هزینه‌ها روبرو بوده‌ایم.

ورود ۱۱۲۲ کلاس اولی در سال تحصیلی جدید

این مسئول در ادامه تعداد دانش‌آموزان جدیدالورود در سال تحصیلی را نسبت به سال گذشته دارای رشد توصیف و اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید یک هزار و ۱۲۲ دانش‌آموز دختر و پسر در مقطع اول ابتدایی وارد کلاس‌های درس شدند که نسبت به سال گذشته ۲۲ نفر افزایش داشته است.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید دو مدرسه مرحوم هاشمی رفسنجانی و شهید عمادی در مجموع با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان به مدارس شهرستان نکا اضافه شده و سرانه اماکن تحصیلی شهرستان را افزایش داده‌اند.

در پایان پالار با اشاره به آغاز تکمیل مدرسه مسکن مهر شهرستان نکا، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید عملیات تکمیل این واحد آموزشی با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی از بودجه ملی و استانی آغاز شده و تا دهه فجر به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news