امروز : پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۰۴ - ۲۱:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹ اشتباه در زبان بدن که به زندگی شما آسیب می‌‌زند

چه در یک مصاحبه کاری باشید چه در کنفرانس و یا در جشن، ۵۸ درصد موفقیت شما در برقراری ارتباط با دیگران به زبان بدن شما بستگی دارد.به نقل از بدونیم اشتباهاتی در زبان بدن وجود دارند که بدون این که خودتان متوجهش باشید تصویر بدی از شما می‌سازند.   حالت بد ایستادن وقتی در […]

چه در یک مصاحبه کاری باشید چه در کنفرانس و یا در جشن، ۵۸ درصد موفقیت شما در برقراری ارتباط با دیگران به زبان بدن شما بستگی دارد.به نقل از بدونیم اشتباهاتی در زبان بدن وجود دارند که بدون این که خودتان متوجهش باشید تصویر بدی از شما می‌سازند.

 

۹ اشتباه در زبان بدن که به زندگی تان آسیب می‌رساند

حالت بد ایستادن

وقتی در حال ایستادن شانه‌ها افتاده باشد آدم شعیف و بی اعتماد به نفسی نشان داده می‌شوید. اگر روی صندلی حالت خمیده بنشینید یا زیادی تکیه بدهید نشان می‌دهید که بیش از حد راحت هستید و به کاری که انجام می‌دهید هیچ علاقه‌ای ندارید. خمیده نشستن عزت نفس و روحیه را تضعیف می‌کند.

حالت قرار دادن پا‌ها

پوزیشن پا‌ها در زبان بدن کاملا غیرارادی است بنابراین کنترل آن‌ها کمی سخت است. حالت قرار دادن پا‌ها کمی هم از ویژگی‌های شخصیتی تان را آشکار می‌کند.

در پوزیشن A. زانو‌ها به هم نزدیک و پا‌ها از هم فاصله دارند. کسانی که به این حالت می‌نشینند فردی رویایی با روحیات بچه گانه هستند.

انداختن پا‌ها روی هم مثل پوزیشن B. حالت تدافعی و غیرصمیمی بودن فرد را نشان می‌دهد.

پوزیشن C. تسلط شما را نشان می‌دهد.

گذاشتن پا‌ها به طور مساوی روی زمین مثل موقعیت D. یک حالت کاملا طبیعی است و آرامش و راحتی شما را نشان می‌دهد.

تصویر E. بیشتر در میان خانم‌ها رایج است و ظرافت و جذابیت فرد را نشان می‌دهد.

حرکات افراطی

حرکات دست‌ها و بازو‌ها را کنترل کنید. وقتی دست‌ها را بیش از حد تکان دهید کمبود اعتماد به نفس و حرفه‌ای نبودتان را نشان می‌دهد. حرکات عصبی مثل شکستن قولنج انگشت ها، بازی کردن با موها، یا جویدن ناخن‌ها و لب‌ها شما را مضطرب و پریشان نشان می‌دهد. البته ناگفته نماند که کاملا بی حرکت بودن هم بی میلی شما را نشان می‌دهد.

دست به سینه

نشستن یا ایستادن دفاعی بودن شما را نشان می‌دهد و این که هیچ علاقه‌ای به موضوع ندارید و تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرید. آویزان کردن دست‌ها نشان می‌دهد که به موضوع بحث علاقه دارید و از همه بهتر قرار دادن دست‌ها در پشت قدرت و اعتماد به نفس تان را نشان می‌دهد.

ضعیف دست دادن

ضعیف دست دادن نشان دهنده نداشتن اعتماد به نفس است. بیش از حد محکم دست دادن هم باعث می‌شود فرد مقابل شما را فردی خشن ببیند. بدترین حالت دست دادن که به «دست دادن ماهی خیس» معروف است دست دادن با دست‌های سرد و عرق کرده هست که شخصیت سرد و ضعیف فرد را نشان می‌دهد.

تماس چشمی

در یک جلسه کاری اگر تماس چشمی نداشته باشید نشان می‌دهید که غیرحرفه‌ای هستید و آمادگی کافی برای مصاحبه ندارید.

نداشتن تماس چشمی در جلسه کاری نشان دهنده غیرحرفه‌ای بودن و نداشتن آمادگی و در جشن یا دیدار دوستانه نشان دهنده عدم صمیمیت است. از طرف دیگر خیره شدن به طرف مقابل هم بی ادبی به حساب می‌آید و فرد ممکن است تصور کند با او خصومت دارید.

بی نظمی

اگر هنگام ملاقات با گوشی، مو‌ها یا دست‌های خود ور بروید هم حواس طرف مقابل را پرت می‌کنید و هم خودتان را فرد ضعیفی نشان می‌دهید.

پوزیشن اشتباه دست‌ها

با مالیدن دست‌ها به هم و یا قرار دادن انگشت‌ها لا به لای هم ممکن است فرد تصور کند که می‌خواهید او را فریب دهید یا نظرتان را به او تحمیل کنید.

لبخند نزدن و تکان ندادن سر

با تکان دادن سر نشان می‌دهید که کاملا به حرف‌های او گوش می‌دهید؛ و با لبخند زدن باعث می‌شوید اطرافیان تان احساس راحتی کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news